Pátrání po muži z proruského webu Aeronet. Pan záhadný prchá před exekutory. Kauza Dědic. Před zakázkou v ostravské nemocnici varovali i lékaři. Majitel konečně může ke své sbírce starých aut.

Obsah dílu

Přehrát vše

Pravda z kolotoče

Být novinářem, který kritizuje politiky, není žádný med, ale jde to. O tom svědčí mimo jiné dvanáctiletá existence našeho pořadu. Kritika je totiž součástí demokracie. Jsou tu však weby, které kritiku demokratických médií naplno využívají, přitom chválí ruského prezidenta Putina, který kritiky pronásleduje. Říká se jim konspirační nebo proruské weby. Patří mezi ně i zpravodajský Aeronet. Alternativou myslí to, že píše cokoli bez důkazu včetně polopravd a lží přesně tak, jak se hodí Kremlu. Může si to dovolit o to spíš, že se jeho tvůrci skrývají v anonymitě. My jsme se pokusili vypátrat, kdo tento obsah bez záruky vyrábí. Po několika měsících hledání jsme jako jediní tuto záhadnou osobu skutečně identifikovali. Pozoruhodné je, že se po ní slehla zem a ani příbuzní nevědí, kde se skrývá. O tom, že naše reportáž v Aeronetu vyvolala paniku, svědčí fakt, že před ní už s několikadenním předstihem varuje své čtenáře. Natáčela reportérka Aneta Snopová.

Autor reportáže: Aneta Snopová


Dědictví pana Dědice

Loni jsme se několikrát zabývali kauzou podnikatele Martina Dědice. Ten měl v Ostravě manipulovat veřejné zakázky městské nemocnice a dopravního podniku a získat za to nejméně třicet milionů korun na úplatcích. Osm byznysmenů v čele s ním teď míří před soud. Zjistili jsme, že podezřelý průběh jedné z těchto zakázek v městské nemocnici už od počátku kritizovali sami lékaři. Tehdejší management upozorňovali, že dodávaný materiál jim komplikuje léčbu pacientů, a navíc, že nákupy jsou předražené a nevýhodné. Příběh sleduje reportérka Silvie Kleková.

Autor reportáže: Silvie Kleková


Pragovky pod zámkem II

V Reportérech ČT jsme nedávno odvysílali reportáž o sběrateli starých pragovek panu Emilu Příhodovi. Jeho Automobilové muzeum ve Zbuzanech u Prahy je kvůli rodinným sporům dlouhodobě zavřené a ke svým sbírkám neměl řadu měsíců přístup. Po naší reportáži přišla od soudu částečně pozitivní zpráva: pan Příhoda už do svého muzea zase smí. Svoje exponáty však našel ve velmi špatném stavu. Natáčel reportér Mirek Petráček.

Autor reportáže: Miroslav Petráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 133,50 kB; datum: 23. 8. 2016)

Stopáž45 minut
Rok výroby 2016
 P ST