Co plánují ruští oligarchové s leteckým závodem v Kunovicích. Dluhy za dvě miliardy, hrozba insolvence i přesunu výroby. Svérázný fotbalový rekordman, který o EURU ani nesní.

Obsah dílu

Přehrát vše

Kunovické turbulence

Kunovice mají 5 tisíc obyvatel, místní letecká fabrika dává práci přibližně tisícovce lidí. Je to největší výrobce civilních letadel u nás. V minulosti už několikrát zkrachoval, jeho nedávné dějiny provázejí i nevyjasněné zločiny a tragédie. Dnes je firma v rukou jednoho z nejbohatších ruských oligarchů. Ten ji nejprve postavil na nohy, ale v současnosti jsou nad Aircraftem znovu těžké mraky. Firma se propadla do hluboké ztráty a hrozí ji insolvence, navíc i stěhování výroby do Ruska. Natáčel reportér Dalibor Bártek.

Autor reportáže: Dalibor Bártek


Tulák s mičudou

Velké a malé dějiny probíhají nejen ve společnosti, ale i ve sportu. Ve stínu největší fotbalové události Evropy, Eura 2016, běhá po trávnících středočeského oblastního přeboru i dvaačtyřicetiletý Jaroslav Dolejš. Za vesnici Břežany se pokouší vstřelit druhý gól své dlouholeté kariéry. Mezi fotbalisty je rekordmanem – nikoli v počtu vstřelených branek, nýbrž v množství klubů, které už vystřídal. Je jich pětačtyřicet, tedy v průměru změní dres i dvakrát za rok. Se svérázným fotbalovým tulákem natáčel reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 125,00 kB; datum: 20. 6. 2016)

Stopáž40 minut
Rok výroby 2016
 P ST