Předseda Vodička prodal bojovníkům za svobodu střechu nad hlavou. Za třetinovou cenu. Jak dopadlo vyšetřování spáleného pole firmou Andreje Babiše. Vynálezce z Metánova, lepší než Jára Cimrman

Obsah dílu

Přehrát vše

Bojovníci bez střechy

Český svaz bojovníků za svobodu byl až donedávna nenápadnou organizací. Jeho smyslem bylo sdružovat válečné veterány a oběti koncentračních táborů a připomínat hrůzy druhé světové války. Činnost byla apolitická. To se začalo měnit v minulém roce. Teď jsme zjistili, že se ve svazu bojovníků dějí zvláštní obchodní transakce, které z kdysi bohaté organizace dělají nemajetnou. Natáčela reportérka Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Chemická pomsta II

Skoro přesně před rokem jsme odvysílali reportáž o spáleném poli na Znojemsku. Vzrostlou pšenici těsně před sklizní polila herbicidem firma patřící Andreji Babišovi. Byl to způsob, jakým řešila obchodní spor s místním zemědělcem Bohumírem Radou. V českém zemědělství bezprecedentním případem se začala zabývat i policie. O tom, kdo škodu způsobil, nebylo pochyb. K čemu dospěla, zjišťoval reportér Jan Moláček.

Autor reportáže: Jan Moláček


Inspirátor geniů

Každý rok vymyslel jeden vynález, jeho vzorem byl Edison. Karel Čapek ho nazval Donem Quijotem 19. století. Jakub Hron Metánovský zemřel před 95 lety a jeho jméno dnes většině lidí nic neřekne. Svým životem a dílem připomíná Járu Cimrmana. Ostatně tvůrci postavy českého génia, hlavně Ladislav Smoljak, se Hronem nechali inspirovat. Po stopách originálního člověka se vydal reportér Mirek Petráček.

Autor reportáže: Miroslav Petráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 120,50 kB; datum: 21. 6. 2016)

Stopáž41 minut
Rok výroby 2016
 ST