Dvoumilionový úplatek za odstranění nepohodlné úřednice. Špína v čisté energii. Jak se žije s inkluzí dnes a co přinese září. Bez bubnů to nejde. Bubeník Pražského výběru zápasí s dlouhou nemocí.

Obsah dílu

Přehrát vše

Špinavá hra s čistou energií

Před soud dospěla korupční kauza, která se týká výstavby větrných elektráren u západočeské Aše. Z přijetí dvoumilionového úplatku je podezřelý náměstek karlovarského hejtmana Jiří Červenka. Se dvěma dalšími obviněnými měl podle obžaloby připravit komplot na úřednici, která stála v cestě investorovi do výstavby větrníků. Nesouhlasila totiž s tím, aby v přírodním parku postavil místo dvou nižších elektráren jednu vysokou. Nic jí to nebylo platné a navzdory jejímu stanovisku větrník stojí. Jak se skupina kolem obviněného politika nepohodlné úřednice zbavila, po tom pátral reportér David Havlík.

Autor reportáže: David Havlík


Jak vypadá inkluze

Letos schválená novela školského zákona garantuje právo dětí na tzv. podpůrná opatření. Pod tímto souslovím se skrývá ono často skloňované slovo inkluze, které už v české společnosti vyvolalo řadu debat. Od prvního září se ve větším počtu budou přijímat do základních škol děti ze sociálně vyloučených lokalit, stejně jako tělesně i duševně hendikepované, které ale nejsou vážně psychicky nemocné. Integraci má pomoci výrazné navýšení rozpočtu v miliardách korun. Jak to v tuto chvíli zvládají děti i kantoři v královéhradeckém kraji, konkrétně v jedné základní škole v Novém městě nad Metují, zjišťoval reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Bez bubnů to nejde

Bubny jsou pro něj život. Klaudius Kryšpín, bubeník legendární kapely Pražský výběr, si na ně však osm měsíců nemohl sáhnout. Bezprostředně po lékařském zákroku jej ochromila bolest zad, která mu bránila i vstát z postele. Přestože doufal, že se mu podaří být fit pro letní turné kapely, zázračné uzdravení se nekoná. Pokouší se žít se svou bolestí a doufá, že za bubny se ještě vrátí, když ne v létě, tak alespoň na podzim. Příběh natočila reportérka Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 125,00 kB; datum: 8. 6. 2016)

Stopáž43 minut
Rok výroby 2016
 P ST