Prezident, klokani a klokánci. Nesrovnalosti kolem Čapího hnízda nemizí. Čtyřikrát okradení skauti, tunel sídla v Kolovratech. Špion z Brna, jehož depeše odhalila StB

Obsah dílu

Přehrát vše

Čáp přinesl klokany

Andrej Babiš přivítal minulý čtvrtek na farmě Čapí hnízdo prezidenta republiky. Společně pokřtili dvě klokaní samičky za účasti dětí z fondu Klokánek. Kromě charitativní akce to byla ukázka spojenectví dvou politiků, kteří k sobě neměli vždycky blízko. Ministr financí mohl Miloše Zemana pohostit v areálu, ke kterému se ještě před několika lety neznal. V naší reportáži ukazujeme na nové nesrovnalosti, které se týkají vlastnictví Čapího hnízda. Tato otázka je důležitá s ohledem na to, zda měla firma nárok na čerpání 50milionové dotace od Evropské unie, více reportér Lukáš Landa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


4x okradení skauti

Minulý týden se hodně mluvilo o skautech, kterým policista zabránil zpívat hymnu na hradním nádvoří. Bez veřejného zájmu mnoho let zůstává, jak skauti přišli o dům s pozemky v hodnotě desítek milionů korun. Areál Prknovka v Kolovratech u Prahy na ně převedla vláda v roce 1998, jenže pak přišel klasický trik – majetek spadl do konkursu dřív, než si ho skauti převzali, a je navždy nedobytný. Ani soudy skautům nepomohly. V reportáži Jany Neumannové ukazujeme, že to zdaleka nebyl jediný případ, jak Fond dětí a mládeže zacházel se svěřenými nemovitostmi v hodnotě stovek milionů korun.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Špion z Brna

Polovina padesátých let, to byla krutá doba studené války. Málokdo se v Československu odvažoval nesouhlasit s komunistickým režimem, natož aby proti němu něco podnikal. Příběh Radomíra Maříka připomíná špionážní filmy, ale dodnes jej skoro nikdo nezná. Nedávno ho objevil historik Luboš Kokeš. Je o to překvapivější, že se odehrává v Brně, kde Radomír Mařík pracoval v místní Zbrojovce. Ze své vysílačky odeslal desítky rádiových depeší, za což byl nakonec odsouzen nejen on, ale i celá jeho rodina. Natáčel reportér Miroslav Petráček.

Autor reportáže: Miroslav Petráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 116,00 kB; datum: 4. 5. 2016)

Stopáž42 minut
Rok výroby 2016
 ST