43 minut

2. květen 2016

Obsah dílu

Čáp přinesl klokany — 4x okradení skauti — Špion z Brna

Části dílu

01:02
Čáp přinesl klokany
  Andrej Babiš přivítal minulý čtvrtek na farmě Čapí hnízdo prezidenta republiky. Společně pokřtili dvě klokaní samičky za účasti dětí z fondu Klokánek. Kromě charitativní akce to byla ukázka spojenectví dvou politiků, kteří k sobě neměli vždycky blízko. Ministr financí mohl Miloše Zemana pohostit v areálu, ke kterému se ještě před několika lety neznal. V naší reportáži ukazujeme na nové nesrovnalosti, které se týkají vlastnictví Čapího hnízda. Tato otázka je důležitá s ohledem na to, zda měla firma nárok na čerpání 50 milionové dotace od Evropské unie, více reportér Lukáš Landa.
  13:50
  4x okradení skauti
   Minulý týden se hodně mluvilo o skautech, kterým policista zabránil zpívat hymnu na hradním nádvoří. Bez veřejného zájmu mnoho let zůstává, jak skauti přišli o dům s pozemky v hodnotě desítek milionů korun. Areál Prknovka v Kolovratech u Prahy na ně převedla vláda v roce 1998, jenže pak přišel klasický trik – majetek spadl do konkursu dřív, než si ho skauti převzali, a je navždy nedobytný. Ani soudy skautům nepomohly. V reportáži Jany Neumannové ukazujeme, že to zdaleka nebyl jediný případ, jak Fond dětí a mládeže zacházel ze svěřenými nemovitostmi v hodnotě stovek milionů korun.
   27:25
   Špion z Brna
    Polovina padesátých let, to byla krutá doba studené války. Málokdo se v Československu odvažoval nesouhlasit s komunistickým režimem, natož aby proti němu něco podnikal. Příběh Radomíra Maříka připomíná špionážní filmy, ale dodnes jej skoro nikdo nezná. Nedávno ho objevil historik Luboš Kokeš. Je o to překvapivější, že se odehrává v Brně, kde Radomír Mařík pracoval v místní Zbrojovce. Ze své vysílačky odeslal desítky rádiových depeší, za což byl nakonec odsouzen nejen on, ale i celá jeho rodina. Natáčel reportér Miroslav Petráček.
    Přehrát celé video
    Stopáž40 minut
    Další díl
    9. květen 2016

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám