Přesun LDN rozbouřil doktory i pacienty. Praha 6: developerům neustupujeme. Soud rozhodl, že kaly jsou v Lovosicích neoprávněně. Setkání s bohem napravilo romského kriminálníka a půlku obce.

Obsah dílu

Přehrát vše

Protesty na poliklinice

Před měsícem a půl jsme odvysílali kauzu, která popisovala pozadí stěhování zdravotnických zařízení v městské části Prahy 6. Radnice plánuje přesunout léčebnu dlouhodobě nemocných z lukrativního areálu v Bubenči, v němž chce developer stavět luxusní byty. Zhruba 100 lůžek chce vedení Prahy 6 umístit do objektu polikliniky na Břevnově. Naše reportáž ale odstartovala protesty občanů i lékařů - ukázalo se, že radnice o svém plánu vůbec neinformovala doktory, kteří na poliklinice působí a často do svých ordinací investovali. K případu se vrátil reportér Jan Moláček.

Autor reportáže: Jan Moláček


Litvínovské kalení

Desítky let se řeší, co s nebezpečným odpadem u ostravské chemičky Ostramo. Jsou to rozsáhlá černá jezera plná jedovatých látek, která vešla ve známost pod názvem ostravské laguny. Když se po letech přešlapování na místě před čtyřmi lety začal odpad převážet ke spálení do cementárny u Litvínova, mohlo se zdát, že řešení se konečně našlo. Jenže úřady obešly veřejnost, která nebyla připuštěna k projednání věci. Aktivisté postup napadli u soudu a ten jim dal už loni zapravdu. Jak s rozhodnutím soudu nakládá ministerstvo životního prostředí a krajský úřad v Ústí nad Labem uvidíte v reportáži Stáni Raupachové.

Autor reportáže: Stanislava Raupachová


Zázrak v Rotavě

Je to příběh jak z nedělní školy. Známá firma a největší kriminálník z městečka Rotava se před šesti lety setkal s Bohem a od té doby začal sekat latinu. Svým příkladem strhl na správnou cestu i většinu z místních Romů, kteří se každý týden společně oddávají velmi temperamentním bohoslužbám. Od té doby klesla kriminalita ve městě na minimum a starostka řeší mnohem méně problémů než dříve. Zázraky se opravdu dějí? Více v reportáži Davida Vondráčka.

Autor reportáže: David Vondráček


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 114,50 kB; datum: 25. 4. 2016)

Stopáž37 minut
Rok výroby 2016
 P ST