38 minut

18. dubna 2016

Obsah dílu

Protesty na poliklinice — Litvínovské kalení — Zázrak v Rotavě

Části dílu

00:57
Protesty na poliklinice
  Před měsícem a půl jsme odvysílali kauzu, která popisovala pozadí stěhování zdravotnických zařízení v městské části Prahy 6. Radnice plánuje přesunout léčebnu dlouhodobě nemocných z lukrativního areálu v Bubenči, v němž chce developer stavět luxusní byty. Zhruba 100 lůžek chce vedení Prahy 6 umístit do objektu polikliniky na Břevnově. Naše reportáž ale odstartovala protesty občanů i lékařů - ukázalo se, že radnice o svém plánu vůbec neinformovala doktory, kteří na poliklinice působí a často do svých ordinací investovali. K případu se vrátil reportér Jan Moláček.
  14:06
  Litvínovské kalení
   Desítky let se řeší, co s nebezpečným odpadem u ostravské chemičky Ostramo. Jsou to rozsáhlá černá jezera plná jedovatých látek, která vešla ve známost pod názvem ostravské laguny. Když se po letech přešlapování na místě před čtyřmi lety začal odpad převážet ke spálení do cementárny u Litvínova, mohlo se zdát, že řešení se konečně našlo. Jenže úřady obešly veřejnost, která nebyla připuštěna k projednání věci. Aktivisté postup napadli u soudu a ten jim dal už loni zapravdu. Jak s rozhodnutím soudu nakládá ministerstvo životního prostředí a krajský úřad v Ústí nad Labem uvidíte v reportáži Stáni Raupachové.
   26:23
   Zázrak v Rotavě
    Je to příběh jak z nedělní školy. Známá firma a největší kriminálník z městečka Rotava se před šesti lety setkal s Bohem a od té doby začal sekat latinu. Svým příkladem strhl na správnou cestu i většinu z místních Romů, kteří se každý týden společně oddávají velmi temperamentním bohoslužbám. Od té doby klesla kriminalita ve městě na minimum a starostka řeší mnohem méně problémů než dříve. Zázraky se opravdu dějí? Více v reportáži Davida Vondráčka.
    Přehrát celé video
    Stopáž40 minut
    Další díl
    25. dubna 2016

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám