Pašeráci v Turecku plánují nové trasy, dohoda s EU jim přidusila kšeft. Jak lihový boss Březina řídil toky peněz z vazby. Na co naráží pokus o obnovu židovského hřbitova v Prostějově.

Obsah dílu

Přehrát vše

Konec zlatých časů

Přes tři týdny platí dohoda mezi Evropskou Unií a Tureckem o vracení uprchlíků. V České republice, ale nejen tady, ji přijala řada lidí se skepsí. Jak se přesvědčil Martin Mikule přímo v Turecku. Proud uprchlíků výrazně zeslábl a pašerácké bandy se dostaly do problémů. To ovšem zdaleka neznamená, že na svůj lukrativní byznys rezignovali, spíše vymýšlejí nové cesty, jak uprchlíky do Evropy dostat. Podívejte se na reportáž Martina Mikuleho.

Autor reportáže: Martin Mikule


Prachy v prachu

Kolik si vydělal lihový boss Radek Březina, kterého soud poslal nepravomocně na třináct let do vězení, se dá jen odhadovat. Policie zajistila majetek v hodnotě asi 400 milionů korun, to ovšem podle našich odhadů zdaleka není jeho veškerý majetek. Reportáž Dalibora Bártka ukazuje, jak Březina vyváděl stovky milionů ze svých kont v době, kdy seděl ve vazbě. Na tyhle operace byla policie krátká a po penězích se slehla zem.

Autor reportáže: Dalibor Bártek


Náhrobky v kurníku

Hanácký Jeruzalém – právě tak se říkalo dnešnímu Prostějovu v době, kdy do města směřovaly desítky židovských učenců z celého světa. Žil tady i rod světového filozofa Edmunda Husserla nebo slavného spisovatele Stefana Zweiga. Někteří z nich jsou pohřbeni na starém židovském hřbitově, který byste ale hledali marně. V roce 1943 během nacistické okupace byl zničený. Po více než sedmdesáti letech vznikla iniciativa na jeho obnovení, ale má to háček. Natáčela reportérka Andrea Máslová

Autor reportáže: Andrea Máslová


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 121,50 kB; datum: 14. 4. 2016)

Stopáž44 minut
Rok výroby 2016
 P ST