Z obce kancléře Mynáře přijely autobusy na podporu prezidenta. Za odměnu mohli všichni do nepřístupných sálů – mimo bezpečnostní kontroly. Jací jsou čeští muslimové.

Obsah dílu

Přehrát vše

Účastníci zájezdu

17. listopad v Praze vypadal spíš jako připomínka starých časů, než jako oslavy konce totality. Na místo, odkud před 26 lety vyrazil průvod studentů, se studenti vůbec dostat nemohli, protože si prostor zabrali příznivci prezidenta republiky. Do hlavního města je mimo jiné svážely speciální autobusy. Náš figurant se dostal do jednoho z nich. Vypraven byl z obce Osvětimany, odkud pochází hradní kancléř Vratislav Mynář. Jak zájezd probíhal a jaká privilegia účastníci měli, uvidíte v reportáži Lukáše Landy.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Muslimové v Česku

O muslimech, žijících v Česku, toho moc nevíme, zpravidla se o ně nezajímáme. Žije jich u nás jen asi 20 tisíc, ve Francii naproti tomu jich je 7 milionů. Tak malá komunita o sobě nedává mnoho vědět, v současné situaci je však zajímavé zjistit, co si někteří z nich myslí o dění doma i ve světě. Více redaktorka Andrea Máslová.

Autor reportáže: Andrea Máslová


Stopáž37 minut
Rok výroby 2015
 P ST