EET Andreje Babiše. Informace o daních, nebo o konkurenci? Ministerstvo uvažuje o zboření slavné ambasády v Berlíně. Nová má stát miliardu. Tajné nahrávky s Vlastou Chramostovou.

Obsah dílu

Přehrát vše

Na koho míří kontrola

Jak zajistit lepší výběr daní, to je velká otázka, která by mohla v zemi s lepší demokratickou kulturou spojit vládu i opozici. Jestliže se za socialismu říkalo, kdo neokrádá stát, okrádá rodinu, projevuje se to dodnes i v oblasti daní. Jenže současná pravicová opozice téma dlouhodobě přehlížela, i když byla ve vládě. A v současné vládě se ho ujal - kdo jiný než ministr financí Andrej Babiš. Ten je ovšem, jak všichni dobře víme, i jeden z největších podnikatelů v zemi. A díky novému systému by mohl získat informace, které mohou být v jeho rukách účinnou zbraní proti konkurenci. Natáčela Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Dům za zdí

Ambasáda bývalého Československa, kterou v 70. letech navrhli manželé Machoninovi, jako by patřila na opačnou stranu berlínské zdi. Moderní diplomatické sídlo západního střihu obdivují i tamní znalci architektury. Originální dům ale možná zmizí. Naše ministerstvo zahraničí plánuje, že raději, než by ho opravilo, postaví dům nový. Stát by měl jednu miliardu. Do Berlína se vypravil David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Utajené nahrávky

Když se nám podařilo v archivu bývalého zvukového mistra Divadla na Vinohradech Františka Ondřicha objevit protestsongy, které nazpívali v srpnu 1968 herci z divadla, ještě jsme netušili, jaké další poklady jeho archiv skrývá. S Vlastou Chramostovou, přední hvězdou vinohradského divadla a pozdější signatářkou Charty 77, nahrával rozhlasové pořady, když už nemohla vystupovat. Neobešlo se to bez konspirace, stejně jako pašování nahrávek do Svobodné Evropy a Hlasu Ameriky. Více Ivan Bareš.

Autor reportáže: Ivan Bareš


Stopáž40 minut
Rok výroby 2015
 P ST