Prolomení limitů. Padl symbol polistopadové ochrany přírody. Tajemný investor, kterému magistrát přihazuje domy v centru Prahy jako v hazardní hře. Kolik nás to stálo? Rebel na nemocenské.

Obsah dílu

Přehrát vše

Průlom

Limity na povrchovou těžbu hnědého uhlí na Mostecku patřily k symbolům polistopadové doby, platily skoro čtvrt století. Bylo to tabu, které odolávalo tlaku lobbyistů, horníků i odborářů. Nezrušily jej předchozí vlády Paroubkova, Topolánkova ani Nečasova. Rozhodnutí kabinetu Bohuslava Sobotky posunout limity těžby hnědého uhlí v dole Bílina je proto vnímáno rozporuplně. Někdo ho považuje za krok zpátky, jiní mu vyčítají, že neprolomila limity i na dole ČSA u Litvínova. Reportáž z měsíční krajiny natočil reportér Jan Moláček.

Autor reportáže: Jan Moláček


Tajemství domu U Sixtů

Ten hotel v centru Prahy se plánuje už od roku 1995. Tehdy magistrát podepsal smlouvu se soukromým zahraničním investorem, kterému k jeho základní nemovitosti, kulturní památce Domu u Sixtů, propůjčil další dva domy. Hotel dodnes nestojí, město však investorovi k jeho dosud nerealizovanému záměru přihodilo další dva domy. Přichází tak o desítky milionů korun, kulturní památka chátrá a nájemníci v dotčených domech se musejí stěhovat. Kdo je oním tajemným investorem, kterému magistrát pod vedením různých primátorů vychází tak velkoryse vstříc? Zjišťovala reportérka Stáňa Raupachová.

Autor reportáže: Stanislava Raupachová


Pokažený kozí mejdan

Stanislav Penc je známý bouřlivák, který loni v zimě ohlásil odchod na vejminek. Už se nebude pouštět do provokací na účet mocných, ale stahuje se na svůj venkovský statek a chce v klidu a míru chovat kozy. A především věnovat se léčení nádoru, který mu lékaři objevili na mozku. Jenže neuplynulo ani půl roku a Stanislav Penc se dostal znovu do konfliktu s policií. Příběh věčného potížisty zaznamenal reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Ke stažení

Scénář dílu

(typ: DOC; velikost: 106,50 kB; datum: 6. 12. 2016)

Stopáž39 minut
Rok výroby 2015
 P ST