40 minut

9. březen 2015

Obsah dílu

Rytíři v Březiněvsi — Peníze v pralese — Přechodný domov

Části dílu

00:57
Rytíři v Březiněvsi
  Je to asi největší a nejzamotanější spor o církevní restituce. Řád Maltézských rytířů žádá o vydání pozemků, které zabírají polovinu pražské části Březiněves. Ta samozřejmě proti navrácení majetku protestuje, na pozemcích je dnes park, dětské hřiště, chce na nich stavět školu. Cenná jsou ale hlavně pole, přes které má vést dálnice. Horkou kauzu mají v rukou úředníci Pozemkového fondu, více Aneta Snopová.
  14:35
  Peníze v pralese
   Na záchranu tropických pralesů nalákala australská firma tisíce Čechů. Dosud nezveřejněná kauza vypadala zpočátku jako vznešený projekt. Majitelé společnosti budili zdání důvěryhodnosti, pro zájemce dokonce zorganizovali dokonce zájezd do Kolumbie. Zhodnocení peněz se však stále nekoná, přitom investoři do tzv. karbonových kreditů vložili často statisíce korun. Natáčela Stáňa Raupachová
   27:14
   Přechodný domov
    Často jsou týrané či opuštěné, viděly domácí násilí nebo je porodila matka feťačka. Takové jsou osudy dětí, o které se musí postarat stát. V posledních dvou letech se u nás rozšířil nový způsob péče. Některé děti nemusí do ústavů, mohou být v rodinách takzvaných přechodných pěstounů. Jsou zde jen po dobu, než se pro ně najde definitivní řešení. Proč odpůrci tvrdí, že jde jen o byznys, zjišťovala Jana Neumannová.
    Přehrát celé video
    Stopáž41 minut
    Další díl
    16. březen 2015

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám