Kauza Dědic. Proč má policie v hledáčku i moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka. Kasino, vila za 15 milionů, manželka v podezřelé firmě. Výročí Olgy Havlové. Jak na ni vzpomínají přátelé.

Obsah dílu

Přehrát vše

Ostravský Janoušek

Na Moravě se mu říká ostravský Janoušek. Martin Dědic je politický podnikatel, ošklivým slovem kmotr. Spíše nesprávně se mu taky říká lobbista. Loni v březnu ho policie obvinila z ovlivňování veřejných zakázek a přijímání úplatků. Z veřejných peněz městských firem mělo skončit v Dědicově soukromé firmě více než padesát milionů korun, 30 z nich policie už označila za úplatky. Dalibor Bártek se pokusil odkrýt rozsah jeho vlivu, od chvíle, kdy se dostal do blízkosti politiků až do dne, kdy ho zatkla policie. Policie kauzu stále vyšetřuje a do jejího hledáčku se dostala i řada politiků, s nimž byl Martin Dědic v úzkém kontaktu. Nejvýznamnější z nich je hejtman moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Proč, uvidíte v naší reportáži.

Autor reportáže: Dalibor Bártek


Olga z Hrádečku

27.ledna 1996 zemřela Olga Havlová, první dáma prvního českého prezidenta Václava Havla. Místo, které měla na celém světě nejradši, byla chalupa na Hrádečku u Trutnova. Tam se kvůli natáčení sešli její nejbližší přátelé, režisér Andrej Krob, fotograf Bohdan Holomíček a bývalý šéf hradní ochranky Václava Havla Antonín Maněna. Reportáž natočila Monika Le Fay.

Autor reportáže: Monika Le Fay


Stopáž35 minut
Rok výroby 2015
 P ST