39 minut

9. února 2015

Obsah dílu

Starosta a jeho právník — Řekni, kde ti mrtví jsou — Dům, který přežil dějiny

Části dílu

01:03
Starosta a jeho právník
  Už jsme to viděli v případu kancléře Vratislava Mynáře. Někdo koupí dům za normální cenu, aby jej obratem prodal šťastnému kupci za cenu o několik milionů nižší. Proč to ten prodávající dělá? To je otázka, na kterou lze těžko odpovědět bez spekulací. Jisté je, že stejný model se objevuje i v kauze bývalého starosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského. Starosta se k výhodnému nákupu dostal rovněž přes advokáta, který má sám o sobě dost zajímavou minulost. Skandálním způsobem zasáhl do prezidentské kampaně. Co všechno se dělo na okrajové pražské čtvrti za jejich působení, odkrývá reportáž Jany Neumannové.
  14:20
  Řekni, kde ti mrtví jsou
   Exhumace faráře Josefa Toufara z masového hrobu v pražských Ďáblicích rozproudila diskusi. Sdružení bývalých politických vězňů vzneslo požadavek, aby se stát postaral o vyzvednutí ostatků i jiných politických vězňů. Také oni – nejen číhošťský farář - by měli být důstojně pohřbeni. Požadavek je to sice správný a logický, ale velmi těžko realizovatelný. Proč, to se dovíte z reportáže Davida Macháčka a Davida Vondráčka
   26:26
   Dům, který přežil dějiny
    Málokterý dům v sobě skrývá tolik příběhů jako ten Brummelův v ošklivé plzeňské čtvrti u autobusového nádraží. Navrhl jej slavný vídeňský architekt Adolf Loos pro zámožnou plzeňskou rodinu. Té se podařilo přežít koncentrační tábor v Osvětimi a stejně zázračně se zachoval i jejich dům, kterému několikrát hrozila zkáza. Natáčel David Macháček.
    Přehrát celé video
    Stopáž39 minut
    Další díl
    16. února 2015

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám