Dva mrtví při pražské rallye. Organizátor unikl trestu. Koupil továrnu, pak se dověděl, že pozemek patří restituentovi. Kdo udělal chybu? Jak se žije bez zraku a s absolutním sluchem.

Obsah dílu

Přehrát vše

Vina bez trestu

V prosinci 2008 se v Praze konala tradiční rallye. Skončila tragédií, při níž zemřeli dva diváci. Do roku 2013 se táhly soudy, které konstatovaly, že trať nebyla v místě nehody dobře zabezpečena. Přesto za tuto nedbalost nebyl nikdo potrestán. Rodina zemřelého mladíka se s tímto závěrem nedokáže smířit. Jak to, že za nedbalost nenese odpovědnost organizátor soutěže? Natáčela Andrea Máslová.

Autor reportáže: Andrea Máslová


Náprava křivdou

Nepříjemnou novinku se po deseti letech dověděl Josef Brettl. V roce 2004 si koupil v Praze výrobní halu. Pak při náhodné návštěvě katastru zjistil, že jeho pozemek už není jeho. V listu vlastnictví figuruje jako majitel někdo jiný. Ten přitom podle dokumentů pozemek získal v restituci, která proběhla až loni. Pan Brettl tak přišel o majetek za dvacet milionů, který si poctivě koupil. Kdo udělal chybu, odkrývá reportáž Jany Neumannové.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Tóny ve tmě

Osmdesátiletý pan Ladislav Dohnal má absolutní sluch. Je to ale vykoupeno tím, že je slepý. Tvrdí, že si na nic nestěžuje a se svým údělem je naprosto spokojený. Natáčela Jolana Matějková.

Autor reportáže: Jolana Matějková


Stopáž38 minut
Rok výroby 2015
 P ST