42 minut

19. ledna 2015

Obsah dílu

Zdravotnictví a la Richelieu — Šumavský horor — Autista bez diagnózy

Části dílu

01:00
Zdravotnictví à la Richelieu
  Loni na podzim vypukl mezi ministrem financí Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem ostrý konflikt. Podle předběžných výsledků auditu, který nařídila Evropská komise, a provádělo Babišovo ministerstvo, se státní nemocnice chovaly značně nehospodárně. Věcný spor rychle přerostl do osobní a politické roviny, takže nebylo zřejmé, kdo má pravdu. Náš pořad na předražené nákupy zdravotnické techniky upozorňoval už od roku 2009, proto jsme i tentokrát chtěli znát fakta. Natáčely reportérky Markéta Dobiášová a Aneta Snopová.
  18:07
  Šumavský horor
   Když jel loni David Vondráček ve vlaku z Berlína, přisedla si k němu v kupé mladá dáma, která mu po čase začala vyprávět neskutečný příběh. Stal se v její rodině před více než padesáti lety, ale na tragédii s prvky hororu nelze zapomenout. Od té doby se reportér snažil dostat před kameru všechny, kteří si hrůzný večer pamatují. Blízký příbuzný vyvraždil skoro celou rodinu, která bydlela na šumavské samotě. Drama pro silné nervy je výpovědí o síle těch, kteří s traumatem dodnes žijí.
   30:00
   Autista bez diagnózy
    Představit si autistu podle filmu Rain Man může být velice záludné. Autismus má totiž tolik podob, že určit diagnózu bývá problém i pro odborníka. Své o tom ví rodiče čtrnáctiletého Mirka. Otec totiž s diagnózou nesouhlasí a za pravdu mu dal i soud. Jenže dvě respektovaná odborná pracoviště mají opačný názor. O sporu, který se zásadně promítá do života mladého muže, natáčel Vavřinec Menšl.
    Přehrát celé video
    Stopáž37 minut
    Další díl
    26. ledna 2015

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám