38 minut

3. listopadu 2014

Obsah dílu

Z eráru krev neteče — Parkinson bez ZTP — Fantom nádraží

Části dílu

01:01
Z eráru krev neteče
  Stát v těchto dnech zachraňuje miliony litrů ohrožených strategických zásob nafty. Ty jsou i mimo republiku, ve skladech, patřících firmě s neznámými vlastníky. S ohledem na to, že naftu by stát měl mít po ruce, když udeří krize, jde o hned několik rizik najednou. Za tento šlendrián je odpovědný úřad s dosti tajemným názvem, o jehož existenci spousta lidí ani neví: Správa státních hmotných rezerv. Možná právě proto se o jeho hospodaření celé roky nikdo moc nezajímal. Do útrob se mu podívala Eva Mikulecká.
  16:04
  Parkinson bez ZTP
   Možná si vzpomenete na poslední reportáž Jany Sotonové, naší kolegyně, která na konci prázdnin tragicky zahynula při dopravní nehodě. Byla o těžkém životě lidí s Parkinsonovou nemocí. Pro hlavní protagonistku reportáže, paní Romanu, se teď život ještě více zkomplikoval. Posudkový lékař jí totiž odebral průkaz ZTP, který je pro ni velmi důležitý. Natáčela Stáňa Raupachová.
   26:22
   Fantom nádraží
    Najít krásu Havířova je dost obtížný úkol. Město vybudované na zelené louce v duchu socialistického realismu bylo především ubytovnou pro tisíce horníků. Architekti tak jedinou perlu nacházejí v tamním nádraží, zbudovaném v bruselském stylu. Jenže už dva roky mu zvoní hrana, Česká dráhy ho chtějí zbourat a za bruselské miliony postavit nové. Veselé protesty nezabraly, proto si přední architekti teď pozvali na pomoc tajemného fantoma. Byl u toho David Macháček.
    Přehrát celé video
    Stopáž44 minut
    Další díl
    10. listopadu 2014

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám