Státní úřad, o jehož hospodaření se nikdo nezajímá. Na smlouvách vydělává i Agrofert. Bojuje s Parkinsonem i posudkovými lékaři. Demolici havířovského nádraží má zabránit tajemný fantom.

Obsah dílu

Přehrát vše

Z eráru krev neteče

Stát v těchto dnech zachraňuje miliony litrů ohrožených strategických zásob nafty. Ty jsou i mimo republiku, ve skladech, patřících firmě s neznámými vlastníky. S ohledem na to, že naftu by stát měl mít po ruce, když udeří krize, jde o hned několik rizik najednou. Za tento šlendrián je odpovědný úřad s dosti tajemným názvem, o jehož existenci spousta lidí ani neví: Správa státních hmotných rezerv. Možná právě proto se o jeho hospodaření celé roky nikdo moc nezajímal. Do útrob se mu podívala Eva Mikulecká.

Autor reportáže: Eva Mikulecká-Souhradová


Parkinson bez ZTP

Možná si vzpomenete na poslední reportáž Jany Sotonové, naší kolegyně, která na konci prázdnin tragicky zahynula při dopravní nehodě. Byla o těžkém životě lidí s Parkinsonovou nemocí. Pro hlavní protagonistku reportáže, paní Romanu, se teď život ještě více zkomplikoval. Posudkový lékař jí totiž odebral průkaz ZTP, který je pro ni velmi důležitý. Natáčela Stáňa Raupachová.

Autor reportáže: Stanislava Raupachová


Fantom nádraží

Najít krásu Havířova je dost obtížný úkol. Město vybudované na zelené louce v duchu socialistického realismu bylo především ubytovnou pro tisíce horníků. Architekti tak jedinou perlu nacházejí v tamním nádraží, zbudovaném v bruselském stylu. Jenže už dva roky mu zvoní hrana, Česká dráhy ho chtějí zbourat a za bruselské miliony postavit nové. Veselé protesty nezabraly, proto si přední architekti teď pozvali na pomoc tajemného fantoma. Byl u toho David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2014
 P ST