43 minut

10. listopad 2014

Obsah dílu

Jez? Ano — Drahý koník — Neznámý hrdina z Vysočiny

Části dílu

00:56
Jez? Ano
  Už několikrát jsme se věnovali střetu zájmů ministra financí Andreje Babiše. Teď svůj seznam doplníme. Firmy Andreje Babiše patří k největším zákazníkům lodní dopravy. On a jeho spolupracovníci si proto pochopitelně přejí postavit jez na Labi u Děčína. O projektu se mluví dlouhá léta, má stát přes čtyři miliardy, ale pokaždé narazil na odpor ministerstva životního prostředí. To dnes řídí, jak víme, Richard Brabec z hnutí Ano a taky dlouholetý ředitel firmy, která by z toho měla prospěch. Jakému hledisku dá přednost? Více Jan Moláček.
  13:03
  Drahý koník
   Takovou smršť stížností ještě před odvysíláním reportáže, to nás potká jednou za čas. Že se nás autor pokoušel zastrašovat právními důsledky, to by se ještě dalo přejít. Horší je, že reportérku neváhal obvinit z toho, že je podplacená. Samozřejmě bez sebemenších důkazů. A tato obvinění byla součástí dopisů, které adresoval přímo generálnímu řediteli České televize. To může udělat jen člověk, který se domnívá, že mu je vše dovoleno. A kdo je touto nedotknutelnou osobou? Sociální demokrat Jiří Hájek, který je zároveň vlastníkem cestovní kanceláře Kovotour plus. A právě ta získala několik nadstandardních smluv od zdravotních pojišťoven, které budí řadu silných pochybností. Více uvidíte v reportáži Anety Snopové.
   29:32
   Neznámý hrdina z Vysočiny
    Atentát na Reinharda Heydricha je nejznámější akcí československého odboje za 2. světové války. Jeho následky ale byly fatální. Vyhlazení Lidic a masové popravy odbojářů. Mezi těmi, kdo se tehdy ocitli v hledáčku gestapa, byli i příbuzní atentátníka Jana Kubiše. Většinu z nich gestapo povraždilo 24. října 1942 v koncentračním táboře Mauthausen. Část rodiny se však zachránila. Díky statečnosti kněze a katolického básníka Jana Dokulila z Uhřínova na Třebíčsku. Jeho odvahu po roce 1948 komunisti ocenili kriminálem. Neznámý příběh nejen z doby heydrichiády na Vysočině a v Mauthausenu natáčel Karel Vrána.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    24. listopad 2014

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám