38 minut

4. srpen 2014

Obsah dílu

Z ČEZu na Kypr — Reklamace v čekárně smrti — Poslední Vitorazan

Části dílu

01:01
Z ČEZu na Kypr
  Dlouho se mluví o tom, že Ivo Rittig měl vliv na fungování energetického giganta, firmu ČEZ. Žádné přímé důkazy se ale zatím neobjevily. Naše reportáž by v tomto směru mohla přinést něco nového. Popíšeme vám zakázku, která sice nejde do stovek milionů, ale v jejím pozadí se jasně rýsuje jméno známého pražského kmotra. O pozadí zakázky se zajímala Jana Neumannová.
  12:51
  Reklamace v čekárně smrti
   Vždycky chtěl být spisovatelem, ale aby si splnil svůj sen, musel napřed umřít. Když se znovu probral k životu, zjistil, že mu chybí ruce a nohy, ale podle svých slov se stejně cítil šťastný. Možná je to tím, že je Američan, ale Steve Fisher se může stát inspirací pro každého, kdo si stýská na osud. V životě byl kdečím - stand up komikem, hercem vedlejších rolí v Hollywoodu, manažerem agentury public relation. Ovšem svůj osud potkal až v Praze, kde žije už více než dvacet let - a od své překonané smrti o nás píše každý týden humorné povídky. „Když mi napsal, abych natočil jeho příběh, ani minutu jsem neváhal,“ dodává Marek Wollner. Podívejte se na jeho reportáž.
   26:35
   Poslední Vitorazan
    Kraj pod jihočeskou Třeboní směrem k rakouské hranici je teď plný turistů, lákají zatopené pískové doly a Lužnice po deštích zvedla hladinu. Málokdo z návštěvníků asi zná složitou zdejší historii, která je přitom pro naše moderní dějiny tak typická. Proběhly tu hned tři odsuny místních lidí, takže je div narazit na nějakého pamětníka. Jednoho z nich objevil reportér David Vondráček.
    Přehrát celé video
    Stopáž35 minut
    Další díl
    11. srpen 2014

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám