Kauza Vincentinum: 20 milionový úplatek měl jít na ministerstvo obrany. Konec growshopů v Čechách. Obviněná nechápe. Zachrání Praha Šlechtovu restauraci ve Stromovce?

Obsah dílu

Přehrát vše

Dvacet „mega“ přes Kypr

Kam mělo směřovat dvacet milionů korun? Byl to úplatek pro úředníky ministerstva obrany, nebo se podvodníci jen oháněli jejich jmény? Kauzu Vincentinum, v níž se úplatky objevily, odhalil náš pořad už loni v létě. Policie v září obvinila šest lidí, teď vychází najevo, z čeho a za jakých okolností. K případu se vrátil reportér Lukáš Landa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Zátah v growshopu

Ze dne na den se Česko proměnilo v horkou půdu pro majitele takzvaných growshopů – to jsou obchody, kde lze nakoupit vše potřebné pro pěstování marihuany. Dlouhá léta to byl zcela legální byznys, ale od loňského podzimu se cosi změnilo. Česko se tak náhle a možná trochu nepochopitelně vydalo opačným směrem než například americké Colorado. Zda se tím nepáchá víc škody než užitku, zkoumá naše reportáž o jedné z obětí policejního zátahu. Natáčela Kateřina Hrochová.

Autor reportáže: Kateřina Hrochová


Zvadlá pýcha Stromovky

Už půlstoletí je zavřená barokní Šlechtova restaurace v pražské Stromovce. Přitom to kdysi byla vítaná zastávka při procházce největším pražským parkem. Jenže vznosná kulturní památka dlouhé roky chátrá a sliby na její záchranu plynou jako voda v nedaleké Vltavě. Že teď už jde do tuhého a záchranu nelze odkládat, uvidíte v reportáži Davida Macháčka.

Autor reportáže: David Macháček


Stopáž38 minut
Rok výroby 2014
 P ST