Představitelé Staré Boleslavi dali přednost zájmům těžební firmy před svými občany. Policie prověřuje ČEZ kvůli dotacím pro solární elektrárny. Dívky rakovina nezlomila, chtějí inspirovat ostatní.

Obsah dílu

Přehrát vše

Dobře utajený lom

Asi padesát rodin si vyhlédlo klidné bydlení nedaleko centra Staré Boleslavi. Postavily si tu rodinné domy, ale sotva začaly bydlet, dozvěděly se zdrcující zprávu. Za silnicí se má těžit písek. Jejich milionová investice se tak rázem může znehodnotit. Úředníci a představitelé města přitom o těžebních plánech věděli, ale před vlastními občany jej zatajili. Natáčela Kateřina Hrochová.

Autor reportáže: Kateřina Hrochová


ČEZ a podezřelé solární elektrárny

Solární park Amun Re v Ralsku je už dnes docela pojem. Proslavilo ho jméno Iva Rittiga, který byl s elektrárnami spojován. Na konci loňského roku i kvůli této kauze zasahoval protimafiánský útvar v centrále ČEZu. Policie zkoumá, zda polostátní firma koupila fotovoltaické elektrárny v souladu se zákonem. V naší reportáži jsme se vydali po další stopě: po tom, zda byly „soláry“ dokončené v řádném termínu, který majitele opravňoval čerpat nejštědřejší dotace. Majitelem je dnes ČEZ, je tedy otázka, zda se neobohacuje na náš úkor a komu na tom nechal vydělat. Natáčeli Michael Fiala a David Havlík.

Autoři reportáže: David Havlík, Michael Fiala


Nenápadná rakovina

Nejdříve to vypadalo, že mají jen potíže s alkoholem. Jejich rodiny i lékaři jim doporučovali přestat pít. Nakonec se ale ze zdánlivě banálních příznaků vyklubala vážná věc - rakovina lymfatických uzlin. Nepříliš časté nádorové onemocnění, které postihuje hlavně mladé lidi. Šárka Cindrová a Petra Broulíková se rozhodly, že pozitivním přístupem rakovinu přemůžou. Jak se jim to daří, sledovala Jana Sotonová.

Autor reportáže: Jana Sotonová


Stopáž38 minut
Rok výroby 2014
 P ST