39 minut

16. prosinec 2013

Obsah dílu

Kryl žalobce Janouška? — Tunely v Dopravním podniku — Boj o pomník

Části dílu

01:00
Kryl žalobce Janouška?
  Bývalý státní zástupce Libor Grygárek dostal od novinářů nehezkou přezdívku zametač. Dlouho se totiž spekulovalo, že na vrchním státním zastupitelství zametá politické kauzy pod koberec. Starat se měl i o kauzy známého zákulisního hráče Romana Janouška. Tyto pověsti Libor Grygárek ještě přiživil tím, když se zjistilo, že s Romanem Janouškem jsou dokonce sousedi ve známé Galerii u Myšáka. V létě jsme o tom odvysílali dvě reportáže. Poté, co minulý týden policie pana Grygárka obvinila, stalo se téma opět aktuální. Natáčela Jana Neumannová.
  13:01
  Tunely v Dopravním podniku
   Rozhodli jsme se připomenout i druhé jméno skloňované v souvislosti s pražským zákulisím - Ivo Rittig. Objevilo se v našich reportážích o Dopravním podniku. Ukázali jsme jako první, že peníze z veřejných zakázek odcházejí do neznámých firem kamsi na Panenské ostrovy. I v této kauze, kterou jsme odstartovali, obvinila policie několik lidí včetně bývalého generálního ředitele Martina Dvořáka. Ivo Rittig stejně jako Roman Janoušek v předchozím příběhu obviněni nejsou.
   24:48
   Boj o pomník
    Za tři dny slaví komunisté na Kladensku narozeniny svého nejoblíbenějšího prezidenta - Antonína Zápotockého. Budou pokládat květiny a zpívat internacionálu pod soklem jeho monumentální sochy v Zákolanech, kde se narodil. Socha však má i své odpůrce a není jich málo. Jsou mezi nimi umělci, kteří sochu druhého dělnického prezidenta všelijak vylepšují. Chtějí tak vyprovokovat diskusi -jak dál s Tondou, který zanevřel na našeho chudého ježíška a vítal blahobytného Dědu Mráze. Ale to zdaleka nebyl jeho největší zločin. Více David Vondráček.
    Přehrát celé video
    Stopáž39 minut
    Další díl
    6. leden 2014

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám