Úplatky lihového bosse Březiny. Zachytili jsme jeho tajné instrukce z vazby. Ani nesouhlasné stanovisko policie nezabránilo stavbě oslepujícího billboardu nad rušnou křižovatkou.

Obsah dílu

Přehrát vše

Milióny za beztrestnost

Za reportáž o násilí lihového bosse Radka Březiny, kterou jsme v našem pořadu vysílali letos v dubnu, dostal Dalibor Bártek cenu za investigativní reportáž na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Dnes uvidíte její pokračování, které nebude o nic méně dramatické. Podařilo se nám zachytit tajnou korespondenci, kterou posílá zatčený Březina z vazební cely. Svým spolupracovníkům na svobodě v ní udílí pokyny, koho mají uplatit a za kolik, aby tím dosáhli jeho propuštění. Vznikl tak plastický obraz myšlení zločince, který hned tak někde neuvidíte.

Autor reportáže: Dalibor Bártek


Billboardový ráj

České silnice jsou ověšené billboardy. To je věc, která se už řadu let nelíbí odborníkům na dopravu. Reportér Lukáš Landa si vyzkoušel ve speciálním trenažeru, nakolik je pohled na reklamu během řízení rušivý. K úřadům, které výstavbu poutačů povolují, však jako by diskuse nedolehla. V následující reportáži uvidíte, jak se díky jejich vstřícnosti vyloupne nový svítící billboard přímo nad nebezpečnou křižovatkou.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Stopáž40 minut
Rok výroby 2013
 P ST