38 minut

15. července 2013

Obsah dílu

Co udělala povodeň s černou stavbou — Největší provokace StB vylovená z Černého jezera — Jak natahovat konkurz patnáct let

Části dílu

01:10
Co udělala povodeň s černou stavbou
    Minulý rok jsme vám ukázali fabriku, která stojí nad potokem. Její šéf v ní nechal načerno postavit halu. Nebral přitom v potaz zákaz obce, která argumentovala tím, že hala je v záplavové zóně. Zapravdu mu dal i vodoprávní úřad, který tvrdil, že potok nemůže fabriku ohrozit. Před měsícem se Českem přehnala povodeň a neminula ani středočeskou Kamenici, kde zmíněná továrna stojí. A jak to tam dopadlo? To zjišťoval reportér Filip Černý.
    13:02
    Největší provokace StB vylovená z Černého jezera
      V létě roku 1964 se v tehdejším Československu na plné obrátky rozjížděla operace Neptun. Státní bezpečnost si pro ni vybrala tajemné hlubiny šumavských jezer. Do nich komunisté ponořili nacistické materiály, které měly vyvolat senzaci a ovlivnit politickou situaci v Západním Německu a dalších státech. Do málo známého zákulisí nejúspěšnější dezinformační akce komunistické tajné služby nahlédl publicista Zdeněk Roučka, který o ni připravil výstavu v Muzeu Železné opony. Ta sídlí příznačně v Železné Rudě, kterou estébáci ve svých materiálech označovali krycím názvem Šrot. Se Zdeňkem Roučkou se za dramatickým příběhem z období totality vypravil reportér Karel Vrána.
      25:24
      Jak natahovat konkurz patnáct let
        Možná je to rekord: konkurz zkrachovalé teplárny, který se táhne patnáct let. To znamená, že lidé, kterým Teplárna dluží, stále marně čekají na své peníze. Jde přitom o více než půl miliardy, která by se měla rozdělit mezi sto devět věřitelů. Někteří z nich se proto domnívají, že prodlužování konkurzu je záměr, který je poškozuje a jiní z něho profitují. Více uvidíte v reportáži Jany Sotonové.
        Přehrát celé video
        Stopáž38 minut
        Další díl
        22. července 2013

        Reportéři ČT na sociálních sítích

        Napište nám