13. květen 2013

Část: Marie Benešová žaluje bojovníky proti korupci

Obsah dílu

Marie Benešová žaluje bojovníky proti korupci — Povolání: falešný pirát v Somálsku — Opat-chuligán Anastáz Opasek

Části dílu

01:12
Marie Benešová žaluje bojovníky proti korupci
  Proslula výroky o justiční mafii a bojem proti propuštění katarského prince z vazby. Pověst protikorupční bojovnice posiluje i svými veřejnými proklamacemi. Jenže s touto pověstí se neshoduje skutečnost, kterou odhaluje reportáž Karla Vrány. Ten zjistil, že advokátní kancelář Marie Benešové zastupuje Ústecký kraj, který je korupcí proslulý. A proti komu tento kraj zastupuje? Právě proti těm, kteří se tu s korupcí pokoušejí něco dělat.
  13:13
  Povolání: falešný pirát v Somálsku
   Být pirátem v Somálsku je zřejmě výnosné povolání. Ale taky dost riskantní. Možná je lepší si na piráta jen hrát a svůj vymyšlený příběh prodávat západním novinářům v bezpečí přístavu. Že se tím dá dobře živit, zjistili čeští filmaři, kteří ve spolupráci s Českou televizí točili v Africe o somálských pirátech dokumentární film. Když se z jejich piráta vyklubal po několika měsících podvodník, zmocnilo se jich zoufalství nad zmarněným dílem - než zjistili, že vlastně takhle je ten příběh ještě zajímavější. O pirátech natáčela reportérka Aneta Snopová.
   23:26
   Opat-chuligán Anastáz Opasek
    Před třemi týdny jsme si připomněli sto let od narození opata chuligána, čili Anastáze Opaska. Tuto přezdívku hrdě nosil od svého věznění v komunistickém žaláři v Leopoldově. Poslední léta strávil jako představený benediktinského kláštera svaté Markéty na pražském Břevnově. A právě tady ho poznala autorka naší poslední reportáže Monika Le Fay.
    Přehrát celé video
    Stopáž37 minut
    Další díl
    20. květen 2013

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám