37 minut

20. května 2013

Obsah dílu

Kdo zaplatí miliony za zpackanou D47 — Hazardní nákup levných letenek — Pražský dobrodruh zvaný Gringo

Části dílu

01:20
Kdo zaplatí miliony za zpackanou D47
  Je to trochu schizofrenní postoj: napřed se odmítnu s někým bavit a pak na něj pošlu stížnost, že se se mnou nebaví. Přesně tak postupovalo vedení firmy Eurovia. Stížnost na nás poslalo, jak jinak, generálnímu řediteli. Zřejmě z preventivních důvodů ještě předtím, než jsme vysílali naši reportáž o zpackané ostravské dálnici D47. Stát se zde s touto firmou pře o to, kdo to bude muset zaplatit. A nejde o malé peníze, ve hře jsou stovky milionů. O případ se zajímal reportér Filip Černý.
  14:40
  Hazardní nákup levných letenek
   Nakupovat ty nejlevnější letenky na trhu není vždy dobrý nápad. Zvláště pokud plánujete cestu na druhý konec světa. Dva obchodníci s letenkami z Pardubic, o kterých je následující reportáž, si na touze cestujících ušetřit za každou cenu založili slušnou živnost. Našli jsme zhruba tři desítky klientů, kterým dvojice podnikatelů slíbené levné letenky nesehnala. Přitom peníze vyinkasovali měsíce dopředu a s jejich vrácením nepospíchají. Kromě zkažené dovolené mají klienti starosti s jejich vymáháním. Natáčela reportérka Staňa Raupachová.
   25:55
   Pražský dobrodruh zvaný Gringo
    Říká si Gringo, přitom pochází z Prahy a momentálně žije v zapadlé vesničce Drahoňův Újezd. Na rozdíl od podobně přezdívaných vesnických světáků, tento Gringo je skutečný. Většinu svého život prožil v Jižní Americe, v Brazílii zplodil dva potomky. Jeho vyprávění působí jako klasické hrabalovské pábení, jenže, jak uvidíte v reportáži Davida Vondráčka, Gringo si nevymýšlí.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    27. května 2013

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám