38 minut

18. února 2013

Obsah dílu

Financování strany Věci veřejné — Absurdní verdikty úřadů — Podvody při koupi bytů

Části dílu

01:07
Financování strany Věci veřejné
  Věci veřejné patří mezi nejmenší a zároveň nejvíce sponzorované parlamentní strany. Podle poslední výroční zprávy obdržely v roce 2011 od sponzorů přes 38 miliónů korun. Více dostala jen ODS. Někteří mecenáši Věcí veřejných jsou ale dost podezřelí. Utajují původ svých peněz a své firmy převedli na bílého koně. Podrobnosti vypátral reportér David Havlík.
  11:48
  Absurdní verdikty úřadů
   Může se to stát každému z nás. Naši příbuzní těžce onemocní a my opustíme svoji práci, abychom se o ně postarali. A pak požádáme stát, aby nám finančně vypomohl. Maminka Anežky Misauerové onemocněla loni v únoru rakovinou mozku. A tím začal neuvěřitelný souboj nejen s nemocí, ale i s absurdními verdikty českých úřadů. Natáčel reportér David Vondráček.
   24:03
   Podvody při koupi bytů
    Byt v Praze měl být rodinou investicí a stal se černou můrou. Důchodce z Vysočiny zaplatil přes milión a dodnes nemá byt ani peníze. Přišel o ně podvodem, který nemusí být ojedinělý. Policie ho ale už šest let nedokáže vyšetřit. Kdo všechno neudělal svoji práce dobře, zjišťovala reportérka Kateřina Hrochová.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    25. února 2013

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám