38 minut

25. únor 2013

Obsah dílu

Monopol na hlídání muničních skladů — Prodej bytového fondu Prahy 7 — Exekutorka se vzdala odměny

Části dílu

01:19
Monopol na hlídání muničních skladů
  Proč musí všechny naše muniční sklady hlídat jediná firma? A proč si její někdejší kritik, dnešní premiér Petr Nečas, teď myslí, že je to správně? Mluvíme o firmě Trade Fides. Kdysi ji za podezřelých okolností najal ministr obrany Jaroslav Tvrdík. Firma ale dokázala přesvědčit i další ministry, že je pro hlídání skladů nepostradatelná. Přestože to popírá forenzní audit z dob úřadování Alexandra Vondry, ministerstvo obrany ji teď pravděpodobně prodlouží kontrakt a přiklepne další miliardu bez veřejné soutěže. O případ se zajímala reportérka Markéta Dobiášová.
  16:36
  Prodej bytového fondu Prahy 7
   Ceny, za které prodává Praha 7 své byty, zřejmě nemají v hlavním městě konkurenci. I přes pokračující krizi na realitním trhu je značně neobvyklé sehnat byt v lukrativní lokalitě za zhruba deset tisíc korun na metr čtvereční. Kdo by po takové nabídce nesáhl. Problém je, že ne každý se o ni doví. Jak transparentní je městská část při nakládání se svým majetkem, pátrala Stáňa Raupachová.
   28:37
   Exekutorka se vzdala odměny
    V naší následující reportáži vám ukážeme unikát: exekutorka, která si mohla vydělat pět a půl milionu korun, se odměny velkoryse zřekla. Zvláštní je, že toto hluboce lidské pohnutí se neprojevilo v případu, kdy sociálně slabý dlužník přišel kvůli pár tisícovkám o střechu nad hlavou. Exekutorka tuto empatii projevila vůči kdysi obrovské dopravní firmě Četrans, která dnes krachuje. Nakolik je případ precedens pro ostatní dlužníky a zda se za velkorysostí neskrývá něco jiného, zjišťoval reportér David Macháček.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    4. březen 2013

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám