Další případ velrybáře Tomáše Horáčka, tentokrát s prodejem aut. Zakázka na telefonní síť je podle odborníků o polovinu předražená. Majitelé ukradeného obrazu od Toyen mají podle soudu smůlu.

Obsah dílu

Přehrát vše

Majitel autobazaru s podvodnou minulostí

Paní Hana Rebeka Šiander si v ústeckém bazaru koupila ojeté auto a začala s ním mít technické problémy. Ty vedly k tomu, že odstoupila od smlouvy, auto vrátila prodejci a teď nemá nic: ani auto, ani peníze. Teprve poté, co začala řešit patálie s autem, zjistila, že majitel bazaru už byl pravomocně odsouzen za pojistný podvod a dosud je v podmínce. A že je to tentýž člověk, který před pár lety organizoval podezřelé hromadné nábory členů do ČSSD v Ústeckém kraji. Za vstup do strany nabízel svezení limuzínou a další neodolatelné požitky. Jen co jsme se o kauzu začali zajímat, objevila se na scéně jistá dáma s úkolem reportáž „pozastavit“. Natáčel reportér Michael Fiala.

Autor reportáže: Michael Fiala


Podezřelá zakázka na telefonní síť za 300 miliónů

Zakázky obrovských objemů bez výběrového řízení, to byl trend, který razilo ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením Jaromíra Drábka. Další takovou smlouvu, o které se dosud nevědělo, objevila naše reportérka Kateřina Hrochová. Jedná se o modernizaci telekomunikačních služeb za necelých 300 milionů. Podepsal ji před rokem a půl ministrův náměstek Vladimír Šiška. Toho minulý týden soud pustil z vazby, kam se dostal kvůli podezření, že podplácel. Kromě jiného jsme zjistili, že utajování všeho, co by mohlo usnadnit veřejnou kontrolu, je na ministerstvu běžná praxe.

Autor reportáže: Kateřina Hrochová


Rozsudek v kauze ukradeného obrazu Toyen

Rodina Filípků si minulý týden vyslechla u soudu šokující rozhodnutí: na obraz, který jim zloděj ukradl už před dvaceti lety, mají zapomenout. Jde o Severní krajinu od malířky Toyen, tedy dílo za miliony korun a hlavně rodinnou památku, která se dědí po generacích. Soud teď řekl, že obchodníci, kteří chtěli obraz dost svérázným způsobem zpeněžit, nedělali nic špatného - přestože dobře věděli, že je kradený. O osud ukradeného obrazu se zajímala reportérka Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Stopáž36 minut
Rok výroby 2012
 P ST