36 minut

29. říjen 2012

Obsah dílu

Majitel autobazaru s podvodnou minulostí — Podezřelá zakázka na telefonní síť za 300 miliónů — Rozsudek v kauze ukradeného obrazu Toyen

Části dílu

01:22
Majitel autobazaru s podvodnou minulostí
  Paní Hana Rebeka Šiander si v ústeckém bazaru koupila ojeté auto a začala s ním mít technické problémy. Ty vedly k tomu, že odstoupila od smlouvy, auto vrátila prodejci a teď nemá nic: ani auto, ani peníze. Teprve poté, co začala řešit patálie s autem, zjistila, že majitel bazaru už byl pravomocně odsouzen za pojistný podvod a dosud je v podmínce. A že je to tentýž člověk, který před pár lety organizoval podezřelé hromadné nábory členů do ČSSD v Ústeckém kraji. Za vstup do strany nabízel svezení limuzínou a další neodolatelné požitky. Jen co jsme se o kauzu začali zajímat, objevila se na scéně jistá dáma s úkolem reportáž „pozastavit“. Natáčel reportér Michael Fiala.
  24:13
  Rozsudek v kauze ukradeného obrazu Toyen
   Rodina Filípků si minulý týden vyslechla u soudu šokující rozhodnutí: na obraz, který jim zloděj ukradl už před dvaceti lety, mají zapomenout. Jde o Severní krajinu od malířky Toyen, tedy dílo za miliony korun a hlavně rodinnou památku, která se dědí po generacích. Soud teď řekl, že obchodníci, kteří chtěli obraz dost svérázným způsobem zpeněžit, nedělali nic špatného - přestože dobře věděli, že je kradený. O osud ukradeného obrazu se zajímala reportérka Jana Neumannová.
   Přehrát celé video
   Stopáž38 minut
   Další díl
   5. listopad 2012

   Reportéři ČT na sociálních sítích

   Napište nám