Grafoložka, která si hraje na písmoznalkyni. Češi chtějí prodat Němcům historický skvost, pražský Lobkovický palác. Opuštěný kostel se vzácnými freskami na břehu nádrže Želivka má naději.

Obsah dílu

Přehrát vše

Grafoložka nebo písmoznalkyně

Lidé si často pletou dva pojmy: grafologii s písmoznalectvím. Jde přitom o dost rozdílné obory. Nejhorší je, když si to pletou i policisté z nejelitnějšího útvaru, toho pro odhalování korupce a finanční kriminality. A to není žádná legrace. Kvůli takové záměně totiž málem skončila ve vězení jistá paní z Krkonoš. Dostal ji tam soudní posudek grafoložky Anny Grabowské, která zmatku v pojmech dost obratně využívá.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Prodá se Němcům Lobkovický palác?

Lobkovický palác v Praze na Malé Straně bude možná patřit Němcům. Sídlí v něm německá ambasáda, která zažila masový exodus východoněmeckých občanů v létě 1989. I s odkazem na tento dějinný přelom by německá strana chtěla dům získat. Teď za něj platí roční nájemné 24 milionů korun. Češi by ztratili jednu z nejcennějších barokních budov v Praze, jejíž dějiny rozhodně nezačínají rokem 1989. Výměna probíhá pod vedení šéfa diplomacie Karla Schwarzenberga. Chtěli jsme se ho zeptat na jeho názor, nicméně během čtrnácti dnů natáčení byl na cestách a údajně neměl a ani nebude mít čas se vyjádřit.

Autor reportáže: Aneta Snopová


Bude kostel na břehu přehrady Želivka zachráněn?

Před čtvrt rokem jsme vysílali příběh opuštěného kostela na břehu přehrady Želivka. Kdysi stával na náměstí městečka Zahrádka, které bylo v roce 1975 srovnáno se zemí. Kostel demolici přežil, ale ničí ho vlhkost od přehrady. Rodáci ze zaniklé Zahrádky organizují na jeho záchranu sbírku. Po odvysílání naší reportáže se sice částka na účtu zdvojnásobila – ze čtyřiceti na osmdesát tisíc, ale to je pořád málo. Naštěstí se díky našemu natáčení možná blýská na lepší časy.

Autor reportáže: David Macháček


Stopáž39 minut
Rok výroby 2011
 P ST