Nahrávám video

6. červen 2011

Obsah dílu

Kauza Key Investments — Podvedená fotbalová Slavie — Demolice domu na Václavském náměstí

Části dílu

01:18
Kauza Key Investments
  Jsou to amatéři, kteří si hrají se svěřenými stovkami milionů veřejných peněz jako dítě se sadou kostek. Nebo je to ještě horší? Lze si myslet něco slušného, pokud politici ukládají veřejné peníze do firmy, která je spojená s odsouzeným tunelářem? Ale i kdyby to nevěděli, proč používají jako správce peněz firmu, která má potíže s dodržováním obchodních pravidel? A i kdyby to nevěděli, proč ukládají peníze do veřejně neobchodovatelných dluhopisů krachujících firem? A i kdyby to nevěděli… Ne, už dost. Co všechno vlastně mají politici právo nevědět a přitom si stále hrát na starostlivé správce věci veřejných? Buďme konkrétní, mluvím o představitelích Prahy 10, 6 a 13. Jak nakládá firma s veřejnými penězi, zjišťoval reportér Filip Černý.
  15:59
  Podvedená fotbalová Slavie
   Firma Key Investments z předchozí reportáže stojí i na počátku dnešní krize fotbalové Slavie Praha. S jejím příchodem do legendárního klubu totiž začíná éra dohadů o to, kdo Slavii vlastní. V roce 2006 podepsal Key Investments s dosavadním anglickým majitelem smlouvu o nákupu většinového balíku akcií. Postupně vyšlo najevo, že Key Investments nenakupoval pro sebe, ale pro slávistické manažery Petra Doležala a Tomáše Rosena. Tuto kamufláž považoval anglický investor za vyhlášení války, která Slávii přivedla na pokraj finančního i sportovního krachu. O situaci kolem fotbalové Slávii natáčel reportér David Havlík.
   25:36
   Demolice domu na Václavském náměstí
    V památkové rezervaci na Václavském náměstí v Praze se může bourat. Povolení k tomu přišlo poněkud překvapivě od ministra kultury Jiřího Bessera. Ten jakožto nejvyšší instance památkářů v zemi zohlednil hledisko investora, který chce na Václavském náměstí nahradit starý dům novým. A to i přesto, že jeho podřízení na ministerstvu zrušili původní rozhodnutí magistrátu, které bourání povolilo. Argumentace ministra je pozoruhodná v tom, že ochranu soukromých investic klade před ochranu památkové rezervace. Jak je to s demolicemi domů v památkové rezervaci, zjišťovaly reportérky Markéta Dobiášová a Lucie Sehnalová.
    Přehrát celé video
    Stopáž39 minut
    Další díl
    13. červen 2011

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám