38 minut

30. květen 2011

Obsah dílu

Expert na arbitráže Radek Šnábl — Posvěcený prodej obrazů s falešnými podpisy — Klavíry od Američana z Divišova

Části dílu

01:15
Expert na arbitráže Radek Šnábl
  Radek Šnábl je nepochybně ekonomicky zdatný muž. Do svých čtyřiceti let dokázal vydělat zhruba padesát milionů korun. Patří určitě k nejbohatším úředníkům u nás. Otázka je, zda svůj majetek vydělal přesto, nebo právě proto, že dlouhá léta působí ve státních službách. Co konkrétně dělá? Na ministerstvu financí řeší miliardové arbitráže. A ještě jedna pozoruhodnost: jeho nadřízeným včetně ministra financí Miroslava Kalouska ani nevadí, že byl odsouzený za daňový podvod. Na majetek Radka Šnábla se zaměřil reportér Michael Fiala.
  16:18
  Posvěcený prodej obrazů s falešnými podpisy
   Už jednou jsme upozornili na to, jak Galerie U Rudolfa hazarduje se jménem hereckého klasika Rudolfa Hrušínského. Prodává totiž obrazy se zfalšovanými podpisy. Je nám to sice líto, ale naše první reportáž tuto praxi nezměnila. Naopak, galerie teď má dokonce razítko soudního znalce, který toto podnikání posvětil. Naše reportérka Jana Neumannová přitom provedla jednoduchý pokus, který renomovaného odborníka strčí do kapsy pouhou selskou logikou.
   27:34
   Klavíry od Američana z Divišova
    A tentokrát jedna pozitivní tečka na závěr: středočeská obec Divišov se stává důležitým bodem na hudební mapě světa. Právě odsud míří k hudebním fajnšmekrům do ciziny repliky vzácných historických klavírů, které vznikají pod rukama Američana Paula McNultyho. Divišov si vybral před šestnácti lety a už tady zakotvil. Jeho příběh má navíc přídech milostného románu. V Divišově se do něj zamilovala kanadská klavíristka ruského původu, která si u něj původně nechala vyrobit piáno. Poslední kousek z jeho dílny je slavný nástroj Franze Liszta, kterému McNulty vdechl duši pro hudební festival ve Výmaru. Příběh Amerického milovníka klavírů natáčela reportérka Andrea Máslová.
    Přehrát celé video
    Stopáž37 minut
    Další díl
    6. červen 2011

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám