37 minut

28. březen 2011

Obsah dílu

Majetky vrcholných manažerů nemocnic — Masový hrob u Dobronína — Demolice ocelového mostu v Brandýse nad Labem

Části dílu

01:14
Majetky vrcholných manažerů nemocnic
  Korupci ve zdravotnictví sledujeme pravidelně. Se skrytou kamerou se nám podařilo natočit několik úplatných lékařů. Ale popravdě řečeno, jsou to jen malé ryby. Podle odhadů se ve zdravotnictví ročně ztrácí kolem 30 miliard. Peníze často mizí v předražených zakázkách či podezřelých nákupech přístrojů. I o takových už jsme vysílali, především v souvislosti se severočeskou Krajskou zdravotní. Ve spolupráci se serverem Aktuálně.cz jsme se teď zaměřili na vrcholné manažery nemocnic. Do nemocnic za manažery se vypravila reportérka Aneta Snopová.
  15:46
  Masový hrob u Dobronína
   Nalezení poválečného masového hrobu s ostatky starousedlých německých sedláků v Dobroníně na Jihlavsku jitří emoce. Naposledy v souvislosti se zničením kříže, který vyrostl na místě tragédie, a s plány pohřbít zavražděné na místním hřbitově. Reportér David Vondráček sledoval celou kauzu od počátku, kdy skoro nikdo v existenci masového hrobu nevěřil. Dnes podává komplexní zprávu o tom, kdo byl zavražděn, kdo zabíjel a o tom, jak asi dopadne policejní vyšetřování.
   27:56
   Demolice ocelového mostu v Brandýse nad Labem
    Brandýs nad Labem a Starou Boleslav spojuje sedm mostů. Teď jsou ale města rozdělená. Jeden most je v rekonstrukci a další čeká demolice. A to i přes to, že se jedná o jeden z mála zachovalých silničních mostů ocelové konstrukce z roku 1878. Ale ministerstvo kultury nezapsalo most jako památku. To se nelíbí místním občanům, kteří se jej snaží zachránit. Podle nich by jeho rekonstrukce vyšla levněji, než stavba mostu nového. Ale o tom nechce investor – Středočeský kraj – ani slyšet. Proč? Na to se ptala reportérka Aneta Vojtěchová.
    Přehrát celé video
    Stopáž37 minut
    Další díl
    4. duben 2011

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám