Liberec nevýhodně vyměňoval majetek města kvůli lanovce, která se nakonec vůbec nepostavila. Proč nás rozšíření tunelů na novém obchvatu Prahy stálo tři čtvrtě miliardy? Prý kvůli bezpečnosti.

Obsah dílu

Přehrát vše

Podivná výměna libereckého majetku

Chovat se jako velký šéf, ale když se něco šustne, udělat ze sebe neviditelnou myšku a schovat se do díry. Ten sýr okousali jiní. Tohle je pořád ještě převládající umění české politiky. V naší reportáži jej zosobňuje liberecký primátor Jiří Kittner. Na velkého šéfa i myšku si zahrál v jedné dosud neznámé kauze, která se stala ještě před oním slavným mistrovství světa v lyžování. O vyměňování majetku Liberce se zajímala reportérka Rebeka Bartůňková.

Autor reportáže: Rebeka Bartůňková


Záhada tunelů na novém obchvatu Prahy

Už jste jeli po jižní spojce? Jede to jako po másle a kdo si pamatuje nekonečné kolony takřka v jakoukoli denní dobu, cítí obrovskou vděčnost za čerstvě otevřený dálniční obchvat. Ale dost chvalozpěvů. Nemuseli jsme být žádní hnidopiši, abychom narazili na problémy. Jsou tam tunely, jejichž velikost neumí nikdo pořádně vysvětlit a technologie, které ze dublují a nemají v Evropě obdoby. Po novém pražském obchvatu se projel reportér Filip Černý.

Autor reportáže: Filip Černý


Stopáž36 minut
Rok výroby 2010
 P ST