Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner.

Obsah dílu

Přehrát vše

Případ kradených aut po roce

Krádežím aut se v našem pořadu věnujeme pravidelně. V tomto oboru zločinnosti patří naše země k evropské špičce - také kvůli neschopnosti či nezájmu policie. Ukazuje to i případ manželů Kaňkových, o nichž jsme už vysílali loni. Policie ještě nevyřešila předchozí kauzu a už se jim ztratilo další auto. Stejně jako v předchozích případech se na jeho stopu dostali díky vlastnímu pátrání. Usvědčit pachatele ale musí policie. V předchozích případech se to nepodařilo. Bude policie úspěšná tentokrát? Zjišťovala reportérka Aneta Vojtěchová.

Autor reportáže: Aneta Vojtěchová


Prodej pozemků ministerstva Obrany

O ministerstvu obrany se od minulého týdne hodně mluví kvůli manipulaci se zakázkou na minomety. My jsme zjistili, že na ministerstvu se výběrová řízení neobcházela jen v souvislosti se zbrojními zakázkami, ale i při prodeji pozemků. V našem případě šlo o louky na hraně chráněné přírodní památky v Hradci Králové. Šéf odboru sice nejdřív tendr vypsal, ale po jeho vyhodnocení jej zase zrušil, aby pozemky prodal přímo výrobci klavírů Petrof - pozoruhodné je, že prodejní cena byla jen o deset tisíc vyšší, než ta původně vysoutěžená. O prodej pozemků se zajímal reportér David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Boj o strašnický park

Radnice Prahy 10 měla v plánu vybudovat obří sportoviště na místě strašnického parku. Velkorysý investiční projekt dosahoval částky 350 milionů. Na zelené ploše měly vyrůst tenisové kurty, minigolf, akvapark a lanová dráha. Místním se však projekt vůbec nezamlouval, svůj park začali hájit. Nejen proto, že se jich nikdo na nic neptal, ale investiční záměry nevzbuzovaly jejich důvěru. Radnice se totiž od počátku chovala podle zaběhlého zvyku - obcházení výběrových řízení, salámování a předražování staveb. Občanské sdružení Útulné Strašnice začalo proti plánům radnice vystupovat, až ji postupně dotlačilo k drastickému omezení původního záměru. Případ sledoval reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Stopáž37 minut
Rok výroby 2010
 P ST