38 minut

6. září 2010

Obsah dílu

Případ kradených aut po roce — Prodej pozemků ministerstva Obrany — Boj o strašnický park

Části dílu

01:09
Případ kradených aut po roce
  Krádežím aut se v našem pořadu věnujeme pravidelně. V tomto oboru zločinnosti patří naše země k evropské špičce - také kvůli neschopnosti či nezájmu policie. Ukazuje to i případ manželů Kaňkových, o nichž jsme už vysílali loni. Policie ještě nevyřešila předchozí kauzu a už se jim ztratilo další auto. Stejně jako v předchozích případech se na jeho stopu dostali díky vlastnímu pátrání. Usvědčit pachatele ale musí policie. V předchozích případech se to nepodařilo. Bude policie úspěšná tentokrát? Zjišťovala reportérka Aneta Vojtěchová.
  12:08
  Prodej pozemků ministerstva Obrany
   O ministerstvu obrany se od minulého týdne hodně mluví kvůli manipulaci se zakázkou na minomety. My jsme zjistili, že na ministerstvu se výběrová řízení neobcházela jen v souvislosti se zbrojními zakázkami, ale i při prodeji pozemků. V našem případě šlo o louky na hraně chráněné přírodní památky v Hradci Králové. Šéf odboru sice nejdřív tendr vypsal, ale po jeho vyhodnocení jej zase zrušil, aby pozemky prodal přímo výrobci klavírů Petrof - pozoruhodné je, že prodejní cena byla jen o deset tisíc vyšší, než ta původně vysoutěžená. O prodej pozemků se zajímal reportér David Macháček.
   23:55
   Boj o strašnický park
    Radnice Prahy 10 měla v plánu vybudovat obří sportoviště na místě strašnického parku. Velkorysý investiční projekt dosahoval částky 350 milionů. Na zelené ploše měly vyrůst tenisové kurty, minigolf, akvapark a lanová dráha. Místním se však projekt vůbec nezamlouval, svůj park začali hájit. Nejen proto, že se jich nikdo na nic neptal, ale investiční záměry nevzbuzovaly jejich důvěru. Radnice se totiž od počátku chovala podle zaběhlého zvyku - obcházení výběrových řízení, salámování a předražování staveb. Občanské sdružení Útulné Strašnice začalo proti plánům radnice vystupovat, až ji postupně dotlačilo k drastickému omezení původního záměru. Případ sledoval reportér Karel Vrána.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    13. září 2010

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám