Projekt výstavby v Ústřední vojenské nemocnici narostl za Fischerovy vlády o dvojnásobek. Jak žije po třinácti letech Anetka s traumatem, které ji v dětství způsobily úřady a soudy?

Obsah dílu

Přehrát vše

Rozšíření Ústřední vojenské nemocnice

Po Fischerově vládě zůstala hezká vzpomínka, ale také minimálně jeden zvláštní projekt. Jde o velkorysé plány na rozšíření Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Zahrnují výstavbu ubytovny pro zaměstnance a tříhvězdičkový hotel s bazénem. Původně to mělo stát něco přes jednu miliardu. S nástupem ministra obrany Martina Bartáka začal projekt postupně bobtnat, až dosáhl současné výše 2,7 miliardy korun. Přestože Fischerova vláda vystupovala s ohledem na krizi v roli strýčka Skrblíka, v tomto případě se zachovala značně rozmařile. Více uvidíte v reportáži reportéra Davida Havlíka.

Autor reportáže: David Havlík


Třináct let života s traumatem z dětství

Už před třinácti lety točila Rebeka Bartůňková příběh malé holčičky, se kterou si nepěkně pohrál osud. Lépe řečeno české soudy a úřady. Když se narodila, její vlastní matka se jí zřekla a předala jí do výchovy náhradním rodičům. Po čase se v ní ozval hlas krve a chtěla miminko zpátky. Začal kolotoč úředních tahanic, které vyústily v odebrání dítěte nové rodině. Jenže mezitím už byla z miminka tříletá dívka, která si u náhradních rodičů zvykla. Navíc ji u biologické matky nečekala milující náruč, ale kruté týrání. Jak se její příběh odvíjel dál a jak s tímto traumatem dnes mladá slečna žije? To zjišťovala reportérka Rebeka Bartůňková.

Autor reportáže: Rebeka Bartůňková


Stopáž36 minut
Rok výroby 2010
 P ST