Boj íránských novinářů proti krvavému režimu prezidenta Ahmadínežáda. Ostravští politici chtějí žalovat vědce za nadsazené výsledky výzkumu. Pokračování příběhu muže, který pohladil Obamu.

Obsah dílu

Přehrát vše

Novinářský boj proti režimu v Íránu

O Íránu se ve zprávách mluví takřka každý: především v souvislosti s jeho jaderným programem. Jenže většinou jsou to jen zprávy zprostředkované, protože do Íránu se novináři ze svobodného světa jen tak nedostanou. A pokud se tam dostanou, hrozí jim, že se nedostanou ven. Dva čeští novináři, kteří toto riziko podstoupili, měli nakonec štěstí: po pěti hodinách vyšetřování je policie pustila na svobodu. A právě útlak novinářů se stal tématem jejich reportáže. V Íránu natáčeli Milan Šíma a Štěpán Kačírek.

Autoři reportáže: Milan Šíma, Štěpán Kačírek


Ostravští politici proti špatnému ovzduší

I Česko má svá prvenství. Máme tu například nejšpinavější místo v celé Evropě. Ostravské čtvrti Radvanice a Bartovice jsou na tom podle vědců stejně jako znečištěná místa v Číně. Před rokem jsme vysílali reportáž o tom, jak se začíná projevovat špatný vzduch na zdraví dětí. Tehdy nikdo nechtěl věřit místní lékařce a politici veřejně tvrdili, že si vymýšlí. Po roce výzkumů vědci potvrzují její slova. A co na to politici? V Číně by drzé vědce rovnou popravili, u nás jim jen hrozí žalobou. K případu se vrátila reportérka Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Celebrita mezi bezdomovci

Mezi bezdomovce na loď Hermes přišla celebrita. Jaroslav Suchý, muž, který pohladil Obamu, neuspěl se svou další žádostí o azyl, tentokrát ve Velké Británii, a vrátil se do vlasti. Při svém pobytu v Londýně se však nachomýtl k další světové události, která ho dostala do zpráv BBC a která mu zajistila bydlení v pětihvězdičkovém hotelu. Pád do útulku pro lidi bez přístřeší je teď o to tvrdší, že ho dostihly staré lži a staré dluhy. Příběh Jaroslava Suchého zachytil reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž36 minut
Rok výroby 2010
 P ST