České úřady oslazují život cizincům tím, že samy neznají zákony. Ojedinělý projekt digitální školy po roce. Zpráva NKÚ odhaluje vážná podezření při organizaci libereckého šampionátu.

Obsah dílu

Přehrát vše

Bezmoc cizinců na úřadech

Už jsme to slyšeli mnohokrát: naše cizinecké úřady dělají všechno pro to, aby znechutili každého, kdo by chtěl u nás zakotvit. Mnohopatrovou kafkovskou bezmoc přitom zažívají nejen dělníci z Východu, ale i vzdělaní lidé, kteří přišli obohatit naší kulturu. Na cizinecké úřady si zašel reportér Filip Černý.

Autor reportáže: Filip Černý


Digitální škola po roce

Před rokem jsme vysílali reportáž o čerstvém gymnazistovi Danovi. Než nastoupil do školy, lékaři mu objevili rakovinu. Talentovaný sportovec musel místo atletiky bojovat o život. Bylo pro něho velkou vzpruhou, když se mohl vrátit mezi spolužáky aspoň virtuálně, pomocí počítače, v projektu takzvané digitální školy. Nadějná myšlenka skončila v momentu, kdy zhasla naše kamera. Proč se projekt nezdařil, zjišťovala reportérka Aneta Vojtěchová.

Autor reportáže: Aneta Vojtěchová


Mistrovství světa v utrácení peněz

Premiér Topolánek opět kritizoval novináře: prý selhali, když dostatečně nechválili organizátory mistrovství světa v lyžování. Budeme se k nim muset přidat. Těžko se můžeme rozplývat nad tím, že Česko zvládlo tak velký podnik, když Nejvyšší kontrolní úřad zjistil binec v řádech desítek milionů korun. Detaily ze zprávy poprvé zveřejnil server aktuálně.cz. Je o to skandálnější, že mistrovství původně nemělo stát daňové poplatníky ani korunu. Nakonec nás přišlo na necelé dvě miliardy. No, nekup to! Po pěnězích pátral reportér Lukáš Landa.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Stopáž37 minut
Rok výroby 2009
 P ST