Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner.

Obsah dílu

Přehrát vše

Úředníci oklamali majitele pozemků

Lidé z Vysočiny, kteří si v minulosti užili úřední ústrky s vyřizováním restitucí, mají nové starosti: kraj od nich začal vykupovat pozemky, přes které vede silnice. To by samo o sobě bylo v pořádku, kdyby se úřad nechoval na cizí půdě jako doma. A nepoužíval hokynářské triky a fígle, aby dosáhl svého. Na Vysočinu se vydala reportérka Rebeka Bartůňková.

Autor reportáže: Rebeka Bartůňková


Kuriózní měření rychlosti

Víte, co je to vlečka? Nemyslím onu prodlouženou část ženských šatů, ale něco úplně jiného. Vlečka je totiž taky odbočka železniční dráhy k nějakému podniku. A víte, jakou rychlostí smíte na takovém kuriózním přejezdu jet? Že nevíte? Pak se obloukem vyhněte Mělníku. Na takové neználky jsou tam dobře zařízení. V mělníku natáčel reportér David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Životní osud Jiřího - syna Oty Pavla

Syn jednoho z nejpopulárnějších českých spisovatelů Oty Pavla Jiří zdědil po svém otci zákeřnou duševní chorobu. Projevuje se mimo jiné bohémským způsobem života na hranici chudoby, mezi žižkovskými pobudy, bezdomovci a zkrachovalými intelektuály. Tito lidé se Jiřího drží možná hlavně proto, že vůbec nezná hodnotu peněz a rozdává je na potkání. Jiřího zpovídal reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3