Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner

Obsah dílu

Přehrát vše

Nová fakta v kauze Čunek

Předseda lidovců Jiří Čunek má už své místo v historii jisté. Je to první člen vlády, kterého policie stíhá ještě v době jeho působení ve funkci. Další rekord drží v tom, jak dlouho odolává tlakům na své odstoupení. Policie ho obvinila z korupce už v únoru. Hlavní svědkyní je bývalá Čunkova sekretářka Marcela Urbanová. Stěžejním důkazem skutečnost, že si Čunek uložil na účet 497.000 korun. Naše reportérka Lenka Králová teď zjistila novou skutečnost: Marcela Urbanová a její advokát, exministr spravedlnosti Jiří Novák se na vzniku kauzy angažovali víc, než dosud přiznávali.

Autor reportáže: Lenka Králová


Čunkův žalobce podezřelý z podvodu

Senátorovi Jaroslavu Štětinovi hrozí trestní stíhání pro pomluvu. Veřejně totiž prohlásil, že žalobce případu Jiřího Čunka Radim Obst zřejmě získal bezpečnostní prověrku omylem. Na údajné škraloupy v životopisu devětatřicetiletého přerovského státního zástupce poukazuje i někdejší důstojník BIS Vladimír Hučín. Pan Obst přesto zarytě mlčí. O co se opírají obvinění vznesená jeho kritiky? To se snažil zjistit reportér Karel Vrána.

Autor reportáže: Karel Vrána


Smrt dvouleté Moniky Kafkové

Smrt malého dítěte je pokaždé tragédie. Když navíc dítě zabije jeho vlastní matka, je to o to horší. Nejsmutnější na případu Moniky Kafkové, je fakt, že se její smrti dalo zabránit. Matka totiž Moniku surově zbila už jednou, dostala za to podmínku a nemluvně umístili do kojeneckého ústavu. Odtamtud ji ale po necelých dvou letech vrátil soud opět matce, u které čekal dvouletou holčičku necelý měsíc života. Kde se stala chyba? Po tom pátrala reportérka Aneta Vojtěchová.

Autor reportáže: Aneta Vojtěchová


Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 P ST 4:3