Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner

Obsah dílu

Přehrát vše

Tajný plán komunistů na převzetí moci

Zítra se opět čeští komunisté sejdou na pražském Výstavišti, aby u zvětralého piva, patetických veršů a ryčné dechovky zavzpomínali na staré dobré časy. Jejich představitelé však zdaleka nezůstávají jen u vzpomínek. Podařilo se nám objevit jejich neznámý strategický plán, podle kterého chtějí v dlouhodobém výhledu staré dobré časy navrátit. Dosáhnout toho mají osvědčenými prostředky: revolucí, třídním bojem a nevylučují dokonce ani násilí. Plán ukázal, co se dlouho tuší, ale tady to stojí černé na bílém: že komunisté mluví jinak v parlamentu a jinak se připravují v zákulisí. Do zákulisí spřádání plánů nahlédl reportér David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Radovan Krejčíř před jihoafrickým soudem

Ve středu bude jihoafrický soud rozhodovat, co s českým pirátem Radovanem Krejčířem. Osudným se mu stalo, že po dvou letech opustil azyl seyschelských ostrovů a chtěl si založit novou existenci jinde. Teď je ve vězení a české úřady chtějí dosáhnout toho, aby jim byl vydán. K tomu ale nevede přímá cesta. Soud mu musí nejprve prodloužit vazbu. Té se chce Krejčíř vyhnout a za své propuštění nabízí kauci. Na místě natáčeli reportéři Michal Kubal a Dalibor Bártek.

Autoři reportáže: Dalibor Bártek, Michal Kubal


Miliardová korupce na ministerstvu obrany

Už měsíc policie šetří případ rozsáhlé korupce, která měla roky vládnout na ministerstvu obrany. Miliardové státní zakázky se tam měly dávat za milionové úplatky. Reportér David Havlík zjistil, že mezi hlavní podezřelé patří i bývalý šéf sekce majetku Václav Regner. Kariéru udělal za ministra Karla Kühnla, který ho na úřad přijal, aniž by ho předtím znal. Ministrovi stačilo pouhé doporučení od někoho, na koho už si ovšem ani nevzpomíná.

Autor reportáže: David Havlík


Stopáž25 minut
Rok výroby 2007
 P ST 4:3