28 minut

16. leden 2006

Část: F.Brožík - Vizitka funkcionáře

Obsah dílu

F.Brožík - Vizitka funkcionáře — Evropská válka o karlovarské oplatky — Úpadek humanitární pomoci rok po tsunami

Části dílu

00:59
F.Brožík - Vizitka funkcionáře
  Aféra Pozemkový fond zmizela z předních stránek novin stejně rychle, jako se na nich objevila. Utichla, když rezignoval ministr zemědělství Petr Zgarba, jehož známý mohl na spekulacích s půdou slušně zbohatnout. Jenže my jsme zjistili, že Zgarba nebyl jediný, koho se spekulanty pojily podezřele blízké vztahy.
  Už před měsícem jsme vysílali reportáž o bývalém místopředsedovi fondu Františku Brožíkovi. Jeho žena totiž vykonává vrcholnou funkci ve firmě, která v posledních letech získala od fondu rozsáhlé pozemky. Zatímco lidé, kteří měli na půdu oprávněný nárok, jednoduše utřeli. Reportáž pro Vás připravil David Havlík.
  12:52
  Evropská válka o karlovarské oplatky
   Kdo by to byl řekl, že v Evropě se povedou důležité politické bitvy o karlovarské oplatky; že nemile páchnoucí sýr známý pod názvem olomoucké tvarůžky, oživí v evropském parlamentu otázku Benešových dekretů. A to se přesně stalo. Ale byly to jen přípravné výstřely, skutečná bitva se teprve odehraje. Pokud evropská komise nepřiřkne ochranu českým výrobcům, bude moci karlovarské oplatky a olomoucké tvarůžky vyrábět s tímto označením kdokoliv na světě. Jak to vypadá na bitevním poli o českou značku, natáčela Andrea Máslová.
   19:02
   Úpadek humanitární pomoci rok po tsunami
    Krachuje největší humanitární operace v dějinách? Proč je na tom většina místních obyvatel z indonéského Acehu stejně jako před rokem, kdy tamní pobřeží smetla tsunami? Před několika dny jsme si připomněli první výročí od této katastrofy, která pohřbila přes 230 000 lidí. Na kontech humanitárních organizací se tehdy sešly miliardy dolarů. Zdálo se, že rychlé obnově postižených oblastí nestojí nic v cestě. Jenže realita je jiná. O tom se v Indonésii přesvědčila Tereza Engelová.
    Přehrát celé video
    Stopáž30 minut
    Další díl
    23. leden 2006

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám