Obsah dílu

Přehrát vše

Lety u Písku - holokaust, vepřín, extremismus

Celý uplynulý týden jsme byli svědky takzvaných vlasteneckých pokusů, jak znesvětit místo, kde během války zahynuly zhruba tři stovky českých Romů a odkud zhruba dalších 600 nastoupilo na cestu bez návratu - směr Osvětim. Jako by k znesvěcení nestačilo, že na místě už dlouhá léta stojí vepřín, s kterým si zatím neuměla poradit žádná česká vláda. Vlastenčení extremistů rozzlobilo i exprezidenta Václava Havla, který nám poskytl exkluzívní rozhovor. V Letech u písku natáčeli Rebeka Bartůňková a Lukáš Landa.

Autoři reportáže: Lukáš Landa, Rebeka Bartůňková


Slovensko truchlí nad smrtí svých vojáků

Přežili nebezpečnou misi, nepřežili návrat domů. Na Slovensku dnes mají státní smutek. Vyhlásila jej vláda za oběti letecké havárie, při které ve čtvrtek přišlo o život 42 vojáků. Vraceli se z půlroční mise v Kosovu, když jejich archivní letoun typu Antonov ztroskotal v lesích na severovýchodě Maďarska. Naší zpravodajce Anettě Petrovičové poskytla rozhovor manželka velitele jednotky Magdaléna Baluchová.

Autor reportáže: Anetta Kubalová


Tváře měst

Od začátku devadesátých let se občas diskutuje o tom, kdo vlastně určuje tvář našich měst. Zda jsou to architekti a urbanisté, kteří jsou za to radnicemi placení, nebo stavební firmy, které nezajímá kolorit, tradice a duch místa, ale jen logika vyššího zisku. Ukážeme vám jedno historické město, které se ve prospěch stavebních firem vzdalo nejen práva rozhodovat o tom, co kde bude stát, ale i značných finančních zisků. Jak radnice ve Znojmě tančí, podle toho jak stavební firmy pískají, pro Vás natočili Markéta Dobiášová a Filip Černý.

Autoři reportáže: Markéta Dobiášová, Filip Černý


Stopáž29 minut
Rok výroby 2006
 ST 4:3