
Obchodní dohoda mezi USA a EU – konec nejistoty v ekonomice?
Obsah dílu
Spojené státy uzavřely dohodu s Evropskou unií. Oznámil to v neděli večer americký prezident Donald Trump po jednání s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou ve Skotsku. Součástí dohody je uvalení cla ve výši 15 procent na dovoz zboží z EU do USA. Hrozilo přitom, že clo bude třicetiprocentní, jak už dříve napsal Trump v dopise unijním představitelům.
Bude obchodní dohoda mezi USA a EU znamenat konec nejistoty v ekonomice? Zeptáme se v dnešní 90' ČT24. Svoje dotazy a komentáře k tématu nám pište do formuláře nebo do komentářů na sociální sítě.
Části dílu



Pavel Hnát, ekonom, prorektor Vysoké školy ekonomické v Praze
Petr Dufek, hlavní ekonom, Banka Creditas

Jan Fingerland, komentátor, Český rozhlas
Tomáš Petříček, ředitel, Progresivní analytické centrum, bývalý ministr zahraničních věcí


Přehled dílů

Poslanci volí nové vedení dolní komory Parlamentu
Na předsednické křeslo jsou dva kandidáti – lídr SPD Tomio Okamura a někdejší místopředseda sněmovny Jan Bartošek za lidovce.
Okamura má podporu nově vznikající vlády, která má se 108 poslanci v dolní komoře většinu. Naopak pro strany budoucí opozice je Okamura v roli třetího nejvyššího ústavního činitele nepřijatelný. K jeho nominaci se tudíž očekává delší debata.

Rok od zvolení Donalda Trumpa
Jak americký prezident mění svět?

Sněmovna v novém
Co čeká politiky následující čtyři roky?

První schůze a nové vedení sněmovny
Počasí — Programové prohlášení nové vlády — Karel III. zbavil svého bratra titulu prince

Trump se setkal se Si Ťin-pchingem
Co řešili na schůzce v jihokorejském Pusanu?

Ano s SPD a Motoristy se dohodlo na koaliční smlouvě
Podepíšou ji v pondělí 3. listopadu

107 let od vzniku Československa

Andrej Babiš u prezidenta Pavla
Jak blízko je jmenování nové vlády?

Program budoucí vlády v oblasti diplomacie
Počasí — Program budoucí vlády v oblasti diplomacie — Ukrainský pohled na mírová jednání — 40 let hry Dobytí severního pólu

Jaké změny čekají s budoucí vládou oblast justice?
Počasí — Stručný přehled témat — Program budoucí vlády - směřování české justice — Zrušení summitu Trump-Putin v Budapešti — Rozloučení s Danou Drábovou



