
Budoucnost Pirátů po volebním neúspěchu
Část: Počasí
Obsah dílu
Ivan Bartoš odchází z vedení Pirátů. Spolu s ním končí i celé republikové předsednictvo. Jde o reakci na špatný výsledek už v druhých volbách po sobě. Aktuálně v krajských volbách Piráti obhajovali 99 mandátů, získali tři. Nové vedení budou volit v listopadu.
Je naděje, že se strana vrátí ke svým volebním úspěchům, nebo ji čeká mimoparlamentní budoucnost jako například Zelené?
Části dílu



Jiří Kadeřávek /nestr./, zakladatel České pirátské strany, zastupitel Jihomoravského kraje v letech 2020 - 2024
Michal Bláha /Piráti/, člen expertního vládního týmu pro digitalizaci, Hlídač EET.cz, Hlídač státu.cz
Martin Bursík, bývalý předseda Zelených, prezident Evropské federace obnovitelných zdrojů energie
Václav Dolejší, komentátor, Seznam Zprávy
Lubomír Kopeček, politolog, FSS Masarykovy univerzity, Národní institut SIRY

Petr Sokol /ODS/, politolog, Institut pro veřejnou správu Praha

Přehled dílů

Půjčka EU pro Ukrajinu
Lídři zemí Evropské unie se dohodli na půjčce pro Ukrajinu v hodnotě 90 miliard eur.
Sedmadvacítka bude ručit rezervou v rozpočtu. Česko, Maďarsko a Slovensko se ale podle premiéra Andreje Babiše ke garancím nepřipojí.
Peníze na půjčku půjdou z finančních trhů a Kyjev ji má splatit, až Rusko zaplatí reparace. Práce na využití takzvané reparační půjčky pro Ukrajinu zajištěné zmrazenými ruskými aktivy přitom budou pokračovat.
Bývalý premiér Petr Fiala zkritizoval Andreje Babiše za obrat v zahraniční politice a poukázal na to, že na Evropské radě postupoval po boku Viktora Orbána a Roberta Fica.

EU hledá řešení, jak pomoct Ukrajině
Adventní projev předsedy Senátu Miloše Vystrčila — Summit EU o pomoci Ukrajině

EU řeší pomoc Ukrajině
Počasí — Směřování Babišovy vlády v evropské politice — EU plánuje podporu Ukrajiny pro další roky — Využití zmrazených ruských aktivit pro Ukrajinu — 14 let od úmrtí Václava Havla

Vláda o státním rozpočtu a emisních povolenkách
Počasí — Rok 2026 začne Česko v rozpočtovém provizoriu — Vláda odmítla systém emisních povolenek ETS2 — Češi a dobročinnost

Česko má novou vládu
Počasí — Adam Vojtěch v čele Ministerstva zdravotnictví — Česko má novou vládu

Přípravy na summit EU
Jaká bude pozice ČR v Evropě za nové vlády?

Postup prezidenta při jmenování nové vlády
Počasí — Babiš jednal v Bruselu s šéfkou Evropské komise — Ukrajina jedná s USA o mírovém plánu — Výroba čokolády v Česku

Vláda Petra Fialy končí
Počasí — Výhody a nevýhody vládnutí v koalici — Boj s vysokou inflací — Jak komunikovala vláda Petra Fialy

Prezident Petr Pavel jmenoval Andreje Babiše premiérem
Počasí — Prezident jmenoval Andreje Babiše premiérem

Kandidáti na ministry u prezidenta
Priority v oblastech kultury a sportu



