
Vláda řeší rozpočet na příští rok
Obsah dílu
Pracovní materiál počítá s deficitem 235 miliard korun. Výdaje se mají snížit o 4%, příjmy o 1,5 %. Promítnou do něj chtějí ministři také navržený úsporný balíček, který má pomoct udržet letošní rozpočtový schodek. Na konci května byl ale státní rozpočet v deficitu 271,4 miliardy korun a přiblížil se plánovanému ročnímu schodku.
Jak naplnit státní kasu a kde šetřit? Koho budou úspory nejvíc bolet?
Části dílu




Klára Dostálová (nestr. za ANO), bývalá ministryně pro místní rozvoj, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny
Ivan Pilip, bývalý ministr financí
Radko Kubičko, komentátor, Český rozhlas Plus

Veronika Kráčmar Hegrová, obchodní ředitelka, hyponamiru.cz
Dušan Kunovský, zakladatel a majitel Central Group

Přehled dílů

Půjčka EU pro Ukrajinu
Lídři zemí Evropské unie se dohodli na půjčce pro Ukrajinu v hodnotě 90 miliard eur.
Sedmadvacítka bude ručit rezervou v rozpočtu. Česko, Maďarsko a Slovensko se ale podle premiéra Andreje Babiše ke garancím nepřipojí.
Peníze na půjčku půjdou z finančních trhů a Kyjev ji má splatit, až Rusko zaplatí reparace. Práce na využití takzvané reparační půjčky pro Ukrajinu zajištěné zmrazenými ruskými aktivy přitom budou pokračovat.
Bývalý premiér Petr Fiala zkritizoval Andreje Babiše za obrat v zahraniční politice a poukázal na to, že na Evropské radě postupoval po boku Viktora Orbána a Roberta Fica.

EU hledá řešení, jak pomoct Ukrajině
Adventní projev předsedy Senátu Miloše Vystrčila — Summit EU o pomoci Ukrajině

EU řeší pomoc Ukrajině
Počasí — Směřování Babišovy vlády v evropské politice — EU plánuje podporu Ukrajiny pro další roky — Využití zmrazených ruských aktivit pro Ukrajinu — 14 let od úmrtí Václava Havla

Vláda o státním rozpočtu a emisních povolenkách
Počasí — Rok 2026 začne Česko v rozpočtovém provizoriu — Vláda odmítla systém emisních povolenek ETS2 — Češi a dobročinnost

Česko má novou vládu
Počasí — Adam Vojtěch v čele Ministerstva zdravotnictví — Česko má novou vládu

Přípravy na summit EU
Jaká bude pozice ČR v Evropě za nové vlády?

Postup prezidenta při jmenování nové vlády
Počasí — Babiš jednal v Bruselu s šéfkou Evropské komise — Ukrajina jedná s USA o mírovém plánu — Výroba čokolády v Česku

Vláda Petra Fialy končí
Počasí — Výhody a nevýhody vládnutí v koalici — Boj s vysokou inflací — Jak komunikovala vláda Petra Fialy

Prezident Petr Pavel jmenoval Andreje Babiše premiérem
Počasí — Prezident jmenoval Andreje Babiše premiérem

Kandidáti na ministry u prezidenta
Priority v oblastech kultury a sportu



