
Jak získat voliče pro druhé kolo volby prezidenta
Část: Stručný přehled témat
Obsah dílu
Naplno startuje druhá část prezidentské kampaně. Týmy obou kandidátů začínají projednávat strategii pro druhé kolo voleb. Petr Pavel i Andrej Babiš se chtějí mimo jiné vydat za voliči do regionů - zejména tam, kde byla nízká účast při hlasování nebo kde měli kandidáti slabší podporu.
Tým Petra Pavla se dnes také sejde s neúspěšnými kandidáty, kteří vítěze prvního kola podpořili - řešit budou podobu případné spolupráce.
Jak se promění kampaň před druhým kolem voleb? Co může rozhodnout o vítězství Pavla, nebo Babiše?
Části dílu



Jakub Horák, expert na politický marketing
Radim Pařík, prezident Asociace vyjednavačů
Pavel Kuchař, vedoucí katedry sociální práce, Fakulta sociálně ekonomická, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
Pavel Ranocha, analytik, Kantar
Tomáš Kostelecký, zástupce ředitele, Sociologický ústav Akademie věd ČR


Přehled dílů

Spor o rozpočet na rok 2026
Rozpočtový výbor PS doporučil vrátit rozpočet vládě k přepracování. Navrhla to místopředsedkyně ANO Schillerová po koaliční radě ANO, SPD a Motoristů. Upravit chce budoucí trojkoalice výdaje v kapitole ministerstva práce a sociálních věcí a Státnímu fondu dopravní infrastruktury pak přidat chybějících 37,2 mld.
Fialova vláda v demisi má mít na přepracování dvacet dní. Pokud na některé výdaje nenajde peníze pomocí škrtů, má podle výboru zvýšit deficit. Končící kabinet ale varuje, že tím dojde k porušení zákona o rozpočtové odpovědnosti.
Pozvání k diskusi do 90' ČT24 od 20:07 přijali: ekonom Aleš Bělohradský, Jan Pavel, člen Národní rozpočtové rady, a bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

Seznam budoucích ministrů hotov?
Počasí — Americký mírový plán pro Ukrajinu — Kde usedne ve vznikající vládě?

Návrh složení budoucí vlády do konce týdne?
Počasí — Desídky zraněných po srážce vlaků na jihu Čech — Návrh složení budoucí vlády do konce týdne? — Trumpův mírový plán pro Ukrajinu — 80 let od začátku norimberského procesu

Návrh rozpočtu 2026 v rozpočtovém výboru PS
Počasí — Stručný přehled témat — Spor o státní rozpočet na rok 2026 — Polská reakce na sabotáž na železniční trati — 36 let od založení Občanského fóra

Komplikuje se vznik nové vlády?
Počasí — Mimořádná schůze k Babišovu střetu zájmů — Desetiletý hrdina z Pokrovsku — Pohled na listopadové události po 36 letech

Skládání nové sněmovny
Spory o vedoucí posty

Diskuse o prioritách nové koalice
Počasí — Jednání zástupců ANO, SPD a Motoristů — Německo: dohoda na podobě vojenské služby — Vyjádření po jednání ANO, SPD a Motoristů — Nová kniha Patrika Hartla

Andrej Babiš znovu u prezidenta Pavla
Jak vyřeší střet zájmů?

Formování nové vlády
Andreje Babiše čeká jednání s prezidentem Petrem Pavlem

Spor o rozpočet
Končící vláda žádá garance pro obranu a Dukovany



