
Existenční problémy kvůli vysokým zálohám za energie
Obsah dílu
Počasí — Stručný přehled témat — Klienti Bohemia Energy hledají nové dodavatele — Pomoc pro ohrožené energetickou chudobou — Limit pro zálohy na energie v režimu DPI?
Části dílu



Přemysl Kulíšek, bývalý klient Kolibřík Energie
Martin Chalupský, mluvčí Innogy
Jan Zápotočný, místopředseda představenstva společnosti E.ON Energie
Jan Sýkora, ředitel marketingu MHD

Karel Havlíček /ANO/, ministr průmyslu a obchodu, ministr dopravy
Michal Pícl /ČSSD/, náměstek ministryně práce a sociálních věcí
Jan Hrnčíř /SPD/, poslanec
Věslav Michalík /STAN/, místopředseda hnutí
Petr Hladík /KDU-ČSL/, 1. náměstek primátorky Brna

Jiří Gavor, energetický konzultant, ENA

Přehled dílů

EU řeší pomoc Ukrajině
Počasí — Směřování Babišovy vlády v evropské politice — EU plánuje podporu Ukrajiny pro další roky — Využití zmrazených ruských aktivit pro Ukrajinu — 14 let od úmrtí Václava Havla

Vláda o státním rozpočtu a emisních povolenkách
Počasí — Rok 2026 začne Česko v rozpočtovém provizoriu — Vláda odmítla systém emisních povolenek ETS2 — Češi a dobročinnost

Česko má novou vládu
Počasí — Adam Vojtěch v čele Ministerstva zdravotnictví — Česko má novou vládu

Přípravy na summit EU
Jaká bude pozice ČR v Evropě za nové vlády?

Postup prezidenta při jmenování nové vlády
Počasí — Babiš jednal v Bruselu s šéfkou Evropské komise — Ukrajina jedná s USA o mírovém plánu — Výroba čokolády v Česku

Vláda Petra Fialy končí
Počasí — Výhody a nevýhody vládnutí v koalici — Boj s vysokou inflací — Jak komunikovala vláda Petra Fialy

Prezident Petr Pavel jmenoval Andreje Babiše premiérem
Počasí — Prezident jmenoval Andreje Babiše premiérem

Kandidáti na ministry u prezidenta
Priority v oblastech kultury a sportu

Babiš: rozhodl jsem se vzdát Agrofertu
Počasí — Babiš oznámil řešení střetu zájmů — Před 45 lety zemřel Johm Lennosn

Pokračují konzultace prezidenta s kandidáty na ministry
Prezident Pavel pokračuje v konzultacích s adepty na ministry. Setkal se s dvěma kandidáty za SPD – Jaromírem Zůnou (ministr obrany) a Martinem Šebestyánem (ministr zemědělství).
S předsedou Motoristů a kandidátem na ministra zahraničí Petrem Macinkou mluvil i o svých výhradách vůči poslanci strany Filipu Turkovi, který by měl být ministrem životního prostředí. Prezident by uvítal, kdyby Ústavní soud případně rozhodl o tom, jaké kompetence má hlava státu při jmenování členů vlády.



