
Koronavirus z pohledu vědy
Část: Koronavirus z pohledu vědy
Obsah dílu
Počasí — Stručný přehled témat — Koronavirus z pohledu vědy — Nadějné léky proti nemoci covid-19 — Počítačové modelování a predikce vývoje — Kapacity zdravotníků na JIP — Situace ve světě
Části dílu



Petr Kadera, ČVUT v Praze
David Lukáš, Technická univerzita v Liberci
Tomáš Opravil, Fakulta Chemická, Vysoké učení technické v Brně
Jan Konvalinka, Ústav organické chemie a biochemie AV ČR

Jan Bláha, přednosta KARIM

Ladislav Dušek, ředitel, Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR

Jan Bláha, přednosta KARIM
Martina Šochmanová, prezidentka, Česká asociace sester
Ladislav Dušek, ředitel, Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR

Bohdan Pomahač, plastický chirurg, Brigham and Women's Hospital Boston
Claudio Chiari, vyléčený italský pacient
Andrewa Feustel, astronaut NASA

Přehled dílů

Vláda Petra Fialy odchází
Jaké jsou výsledky její práce v hospodářské oblasti?
Jak se vedlo Česku v mezinárodních vztazích?
Podle ústavy musí současný kabinet prezidentu Petru Pavlovi předat demisi po konci ustavující schůze sněmovny, ta skončila večer. Ve své činnosti bude pokračovat, a to až do jmenování nové vlády. O vzniku příštího kabinetu jedná z pověření prezidenta předseda ANO Andrej Babiš s hnutím SPD a Motoristy.
Fialovu vládu složenou z koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN jmenoval prezident Miloš Zeman 17. prosince 2021. Před rokem vládu po koaličním sporu opustili Piráti. Kompletní pětice stran by měla po nových volbách tvořit sněmovní opozici.

Poslanci volí nové vedení dolní komory Parlamentu
Na předsednické křeslo jsou dva kandidáti – lídr SPD Tomio Okamura a někdejší místopředseda sněmovny Jan Bartošek za lidovce.
Okamura má podporu nově vznikající vlády, která má se 108 poslanci v dolní komoře většinu. Naopak pro strany budoucí opozice je Okamura v roli třetího nejvyššího ústavního činitele nepřijatelný. K jeho nominaci se tudíž očekává delší debata.

Rok od zvolení Donalda Trumpa
Jak americký prezident mění svět?

Sněmovna v novém
Co čeká politiky následující čtyři roky?

První schůze a nové vedení sněmovny
Počasí — Programové prohlášení nové vlády — Karel III. zbavil svého bratra titulu prince

Trump se setkal se Si Ťin-pchingem
Co řešili na schůzce v jihokorejském Pusanu?

Ano s SPD a Motoristy se dohodlo na koaliční smlouvě
Podepíšou ji v pondělí 3. listopadu

107 let od vzniku Československa

Andrej Babiš u prezidenta Pavla
Jak blízko je jmenování nové vlády?

Program budoucí vlády v oblasti diplomacie
Počasí — Program budoucí vlády v oblasti diplomacie — Ukrainský pohled na mírová jednání — 40 let hry Dobytí severního pólu



