Poslední tygři sumaterští

Pomůže experiment Tomyho Winaty zachránit v Indonésii sumaterské tygry? Nebo se Panti a její syn na svobodě promění v lidožrouty? Britský dokument

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V celé jihovýchodní Asii jsou tygři v bezprostředním ohrožení. Kácení pralesů je připravuje o domov a pytlácké gangy je zabíjejí pro peníze. Lov není jedinou vážnou hrozbou pro tygry. Postupné zmenšování jejich životního prostoru vede k tomu, že začínají útočit na člověka. A ten se jim krutě mstí… Tygři jakožto druh se blíží vyhynutí. Ale v jedné rezervaci na Sumatře naopak počty tygrů vzrůstají.

Jedinečný projekt ochrany přírody vznikl z iniciativy indonéského obchodního magnáta Tomyho Winaty. Jeho plány však mají poněkud kontroverzní charakter. Chce vracet do volné přírody i tygry, kteří už zaútočili na člověka. V blízkosti rezervace se nacházejí vesnice. Ocitnou se jejich obyvatelé v ohrožení? Tomyho projekt nyní dospěl do klíčové fáze. Je třeba definitivně rozhodnout, zda vypustit, či nevypustit tuto tygřici jménem Panti a jejího potomka do volné přírody… a to před zraky zástupců světových médií.

Originální názevSumatra’s Last Tigers
Stopáž46 minut
Rok výroby 2015
 )D( ST HD
ŽánrDokument